सडक आन्दोलनमा होमिने राप्रपाको तयारी 

 

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले राजसंस्था र हिन्दू राष्ट्र पुनर्स्थापना तथा संघीयता खारेजीको मुद्दालाई चर्काउन सडक आन्दोलनमा होमिने तयारी गरेको छ । पार्टीका राजनीतिक एजेन्डाहरुलाई सडक र सदन दुवै मोर्चाबाट चर्काएर ‘वार कि पार’ गर्ने नेताहरुले दाबी गरेका छन् ।

दुई दिनअघि बसेको राप्रपा केन्द्रीय कार्यसम्पादन समितिको बैठकले ६ बुँदे निर्णय गरेको थियो । त्यसको पाँचौं बुँदामा ‘पार्टीको राजनीतिक लक्ष्यप्राप्ति र जनजीविकासँग सम्बन्धित विषयमा आन्दोलनमा केन्द्रीत हुने गरी छलफल चलाएको’ उल्लेख छ । आन्दोलनका विषय र स्वरुप निर्धारण गर्न महामन्त्री डा. धवलशम्शेर राणाको संयोजकत्वमा महामन्त्री शरद पाठक र सहमहामन्त्री झनक प्याकुरेल रहेको समिति समेत गठन गरिएको थियो ।

समितिका सदस्य पाठक परिणाम नै हासिल हुने किसिमले पार्टीका राजनीतिक एजेन्डाहरुको पक्षमा संघर्ष गर्ने तयारी भएको बताउँछन् । सडकमा आफ्नो उपस्थिति देखाउनलाई होइन, हामीले आफ्ना एजेन्डाहरु हासिल गर्नका निम्ति निर्णायक आन्दोलनको गृहकार्य गरेका हौं,’ उनले भने, ‘बरु गृहकार्यमा धेरै दिन लाग्न सक्छ, तर यो आन्दोलन बृहद र प्रभावकारी हुन्छ । यसलाई ‘वार कि पार’ को आन्दोलन भन्न सकिन्छ ।’

पाठकले राजसंस्था र हिन्दूराष्ट्रको पुनस्र्थापना र संघीयताको खारेजीलाई प्रमुख राजनीतिक एजेन्डाका रुपमा अघि सारिने र जनजिविकाका सवालहरु पनि उठाइने जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
भारतले नेपाललाई बुझायो रक्सौल-काठमाडौं रेलमार्गको सर्भे रिपोर्ट

    भारतले रक्सौल-काठमाडौं रेलमार्गको फाइनल लोकेसन सर्भे रिपोर्ट नेपाललाई बुझाएको छ ।

पेट्रोलियम पाइपलाइन विस्तार गर्न नेपाल–भारतबीच सम्झौता

    पेट्रोलियम पाइपलाइन विस्तार गर्न नेपाल र भारत सरकारबीच सम्झौता भएको छ

बजेटमा प्रमुख प्रतिपक्षी दल एमालेका १७ बुँदे ध्यानाकर्षण

    सरकारले आगामी आर्थिक बर्षको लागि सरकारले प्रस्तुत गरेको बजेटमाथि प्रमुख प्रतिपक्षी

पार्टी सभापति छाड्न देउवालाई गगनको आग्रह

    नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापाले कांग्रेस अहिले अफ्ठ्यारो अवस्थामा गुज्रिरहेको बताएका