पूर्वाधारमा लगानी गर्न चिनियाँलाई प्रधानमन्त्रीको अनुरोध 

 

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले नेपालको पूर्वाधारको क्षेत्रमा चीनको लगानी खोजिएको बताउनुभयो । आज बिहान नेपाल–चीन बिजनेस फोरमको बैठकमा उहाँले नेपाल एक चीन नीतिमा प्रतिबद्ध रहेको दोहोर्याउनुभयो । नेपालको विकासका लागि चिनियाँ लगानी आवश्यक भएको उहाँले बताउनुभयो । नेपाली वस्तुलाई सहज रूपमा बजार दिन उहाँले माग गर्नुभयो ।

नेपालमा लगानीको सुरक्षामा समस्या नरहेको र लगानीबाट हुने लाभांश लैजान समस्या नरहेको उहाँले बताउनुभयो । फोरमको बैठकमा भाग लिन आएका चाइना काउन्सिल फर दी प्रमोसन अफ इन्टरनेसन ट्रेड (सीसीपीआईटी)का उपाध्यक्ष झान साओनले चीनले ९८ प्रतिशत वस्तुलाई भन्साररहित बजार प्रवेश दिइएको बताउनुभयो ।

उहाँले चियालगायत वस्तुको निर्यात बढ्न सक्ने पनि बताउनुभयो । नेपालमा भएको वैदेशिक लगानीमा चीन पहिलो रहेको उहाँले उल्लेख गर्नुभयो । चीनका राजदूत छन् सोङले चीन नेपालको ठूलो विदेशी लगानी भएको देश भएको र दोस्रो व्यापार साझेदार भएको बताउनुभयो । उहाँले कोरोनापछि अब चिनियाँहरू नेपाल घुम्न आउने पनि सुनाउनुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सडक आन्दोलनमा होमिने राप्रपाको तयारी

    राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीले राजसंस्था र हिन्दू राष्ट्र पुनर्स्थापना तथा संघीयता खारेजीको

तीन मन्त्रालय नपाए सरकारमा नजाने नेकपा एसको निर्णय

    नेकपा एकीकृत समाजवादीले तीन मन्त्रालय नपाए सरकारमा नजाने निर्णय गरेको छ

यो सरकार ५ वर्षसम्मै टिक्छ : प्रधानमन्त्री

    प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहालले वर्तमान सरकार ५ वर्ष नै टिक्ने बताएका छन्

पूर्वमन्त्री कुशवाहले माओवादी छाडे, जनमत पार्टीबाट उम्मेदवार घोषणा

    नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता तथा पूर्वमन्त्री शिवचन्द्र कुशवाह जनमत पार्टीमा प्रवेश