लिलाम बडाबढमा गाई बेच्दै देउवा सरकारकाठमाडौँ  । राष्ट्रिय जनावर गाई लाइ लिलामी बिक्रीका लागी राष्ट्रिय पशु विज्ञान अनुसन्धान प्रतिष्ठान अन्तर्गतको पशु प्रजनन महाशाखाले सूचना प्रकाशित गरेको छ । जेठ २५ गते दैनिक पत्रिकामा सूचना प्रकाशित गरी महाशाखाले १२ वटा गाई लिलाम बडाबढमा बेच्ने तयारी थालेको हो ।

अनुसन्धानका लागी पालिएका गाई प्रजनन अयोग्य, बुढी र अनुत्पादक भएको कारण देखाउदै गाई बिक्री गरिन लागेको हो । महाशाखाले बोलकबोलको माध्यमबाट लिलाम बडाबढमा बिक्री गरी हाटाउनु पर्ने भएकोले उक्त गाईहरु लिन चाहनेले भाग लिन आउनु हुन भन्ने व्यहोराको सूचना छापेको हो । गाई लिलामीका लागी असार ९ गते ११ बजे देखी ३ बजे सम्मलाई सुचनामा उल्लेख गरिएको छ । पशु प्रजनन महाशाखा खुमलटार ललितपुरमा हुने लिलाम बडाबढमा सहभागी हुन महाशाखाले ०१-५५२३१६० मा सम्पर्क राख्न अनुरोध गरेको छ ।

यता पशु अधिकारकर्मी हरु यही बिषयलाई लिएर आन्दोलित हुने भएका छन् । प्रतिष्ठानले के प्रयाेजनका लागि गाई लिलाम गर्दैछ ? लिलाम भएका गाईको जीवनरक्षाकाे जिम्मेवारी कस्काे ? गाई लिलाम गरेर हत्या गर भन्ने उद्देश्यले विज्ञापन गर्न नेपालका सरकारी निकायले मिल्छ ? यस्ता बिषयलाई आन्दोलनमा होमिने पशु अधिकारकर्मीहरुको भनाइ छ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
यती विमान दुर्घटनास्थलमा श्रद्धाञ्जली सभा

    एकातिर बुद्ध धर्मालम्बीले आफ्नै परम्परा अनुसार पूजापाठ, अर्कोतिर हिन्दु धर्मावलम्बी ।

बानेश्वरमा सुकुम्बासीहरुको सडक धर्ना

    स्थायी विकल्प विना नहटाउन माग गर्दै सुकुम्बासीहरुले नयाँबानेश्वरमा धर्ना दिएका छन्

गृहमन्त्री लामिछानेको मुद्दाको सुनुवाइ सकियो

    उपप्रधान एवं गृहमन्त्री रवि लामिछानेको नागरिकता विवादसम्बन्धी मुद्दाको सुनुवाइ सकिएको छ

वामदेव गौतम नेकपा एसमा जाने तयारी

    नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीले घनश्याम भुसाललाई महासचिव बनाउनेगरी छलफल अघि बढाएको