प्युठानबाट एमालेका सूर्य थापा बिजयी 

 

प्युठानबाट प्रतिनिधिसभा सदस्यमा नेकपा एमालेका सूर्य थापा निर्वाचित हुनुभएको छ । थापाले सत्ता गठबन्धनकी साझा उम्मेदवार राष्ट्रिय जनमोर्चाकी दुर्गा पौडेललाई ५ हजार २७४ को फराकिलो मतान्तरले पराजीत गर्नुभएको हो ।

थापाले ४१ हजार ११८ मत पाएर विजयी हुँदा पौडेलले ३५ हजार ८४४ मतमा चित्त बुझाउनु पर्यो । थापा नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य तथा प्युठान जिल्ला इन्चार्ज समेत हुनुहुन्छ । पौडेल राष्ट्रिय जनमोर्चाकी उपाध्यक्ष हुनुहुन्छ ।

 

प्यूठानमा २०७४ सालको निर्वाचनमा पौडेलले जित्नुभएको थियो । नेकपा मशालका महामन्त्री मोहनबिक्रम सिंहकी कान्छी पत्नी पौडेल यसपटक कांग्रेससँगको गठबन्धनबाट उम्मेदवार बनेपनि एमालेका नेता थापासँग हारको नमिठो स्वाद चाख्नु परेको हो । थापाले पहिलो प्रयाशमै निवर्तमान सांसद पौडेललाई गठबन्धनका बावजुद पराजीत गर्नुभएको हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्छ : डा. शेखर कोइराला

  नेपाली कांग्रेस नेता डाक्टर शेखर कोइरालाले कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्ने बताएका छन्

समानुपातिकतर्फ एमाले र कांग्रेसबीचको मतान्तर १,२८,३८६

  यही मंसिर ४ गते भएको प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनको प्रत्यक्ष र

थापाथलीमाको सुकुम्वासी बस्ती हटाउन पछि नहट्ने महानगर

  काठमाडौं महानगरका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन) थापाथलीको सुकुम्वासी बस्तीलाई कुनै पनि हालतमा

आवासविहीन सुकुमबासीको राजनीति नगरौँ – बाबुराम भट्टराई

  ‘आवासविहीन सुकुमबासीको संवेदनशील प्रश्नमाथि कसैले छुद्र राजनीति नगरौँ ।  पूर्वप्रधानमन्त्री डा.बाबुराम भट्टराईले