लगानीकर्तालाई सरकारले निःशुल्क जग्गा दिनुपर्छ : सुरेन्द्र पाण्डे 

 

नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवम् चितवन क्षेत्र नं. १ का एमाले उम्मेदवार सुरेन्द्र पाण्डेले जग्गाको मूल्य महंगो हुँदा लगानीकर्ताहरु मारमा परेको बताएका छन् । नेकपा एमाले निकटको नेपाल राष्ट्रिय उद्योग व्यवसाय संघ चितवनले भरतपुरमा आयोजना गरेको आगामी निर्वाचनमा ब्यावसायी भूमिका तथा उम्मेदवारको परिचयात्मक कार्यक्रममा बोल्दै नेता पाण्डेले कुनै पनि उद्योग वा व्यावसाय सञ्चालन गर्न खोज्ने लगानीकर्ता जग्गा किनेर उद्योग चलाउन नसक्ने अवस्थामा पुगेकोले निश्चित क्षेत्रमा सरकारले नै निःशुल्क जग्गा दिएर लगानीकर्तालाई आर्कषित गर्ने नीति एमालेले ल्याउने बताए । उनले उद्योग र कृषिका लागि प्रयोग भएका भूमिको कर सरकारले लिन नुहुने बताउँदै व्यावसायीप्रति दल र सरकारले हेर्ने दृष्टिकोणमा सकारात्मक परिवर्तनको खाँचो रहेको बताए ।

कार्यक्रममा एमाले केन्द्रीय सदस्य एवम् चितवन निर्वाचन क्षेत्र नं. १ (क) का उम्मेदवार जगन्नाथ थपलियाले व्यसायीमैत्री वातावरण बनाउन अहिलेको सरकार चुकेको बताउँदै सरकारले ब्याजदर बढाएर व्यवसायीमाथि आतंक मच्चाएको आरोप लगाए । चितवन क्षेत्र नं. २ का एमाले उम्मेदवार कृष्णभक्त पोखरेलले नेकपा एमाले सदैव उद्योगी व्यवसायीको पक्षमा रहेको भन्दैं अहिलेको सरकार किसानहरुलाई हत्तोसाही बनाउन उद्दत रहेको बताए । चितवन निर्वाचन क्षेत्र नं. ३ (क) का एमाले उम्मेदवार कृष्ण भूर्तेल, कार्यक्रममा एमाले चितवनका अध्यक्ष रामप्रसाद न्यौपाने, नेपाल उद्योग ब्यवसाय महासंघका उपाध्यक्ष डा.तिलचन्द्र भट्टराई, महासंघका महासचिव भागिरथ सापकोटा, महासंघ केन्द्रीय एवम् चितवन जिल्ला इन्चार्ज दुर्गा गौतम लगायतले बोलेका थिए । नेपाल राष्ट्रिय उद्योग ब्यासायी संघका चितवन जिल्ला अध्यक्ष इमान्दु बरालको अध्यक्षमा भएको कार्यक्रमको सञ्चालन महासचिव गौरव पौडेलले गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्छ : डा. शेखर कोइराला

  नेपाली कांग्रेस नेता डाक्टर शेखर कोइरालाले कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्ने बताएका छन्

समानुपातिकतर्फ एमाले र कांग्रेसबीचको मतान्तर १,२८,३८६

  यही मंसिर ४ गते भएको प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनको प्रत्यक्ष र

थापाथलीमाको सुकुम्वासी बस्ती हटाउन पछि नहट्ने महानगर

  काठमाडौं महानगरका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन) थापाथलीको सुकुम्वासी बस्तीलाई कुनै पनि हालतमा

आवासविहीन सुकुमबासीको राजनीति नगरौँ – बाबुराम भट्टराई

  ‘आवासविहीन सुकुमबासीको संवेदनशील प्रश्नमाथि कसैले छुद्र राजनीति नगरौँ ।  पूर्वप्रधानमन्त्री डा.बाबुराम भट्टराईले