काठमाण्डौं ४ मा राजन भट्टराईको पल्लाभारी 

अघिल्ला दुई चुनाव सहजै जितेका थापाका लागि यसपटकको काठमाडौं ४ को ‘ब्याटल ग्राउन्ड’ले लोकप्रियताको अग्निपरीक्षा लिँदैछ । गएको स्थानीय तह निर्वाचनमा उनको निर्वाचन क्षेत्रमा पर्ने भूगोलमा एमालेले बलियो उपस्थिति देखाएको छ । जसका कारण उनको कठिन परीक्षा हुने निश्चित छ ।

यसबाहेक काठमाडौंमा स्वतन्त्रहरूको बोलवाला बढेको अवस्थाले उनको अवस्था के हुन्छ ? त्यो हेर्नलायक छ । यसपटक काठमाडौंको ४ मा गगनको लोकप्रियता जिरोमा झरेको छ । गएको स्थानीय तह निर्वाचनमा राजन भट्टराईको पल्लाभारी रहेको छ ।

यसबाहेक राप्रपाले सशस्त्र प्रहरीका पूर्वएआईजी ठाकुरमोहन श्रेष्ठलाई मैदानमा उतारेको छ । यहाँ ३१ जना उम्मेदवार चुनावी मैदानमा छन् । वैशाख ३० गते सम्पन्न स्थानीय तह निर्वाचनअनुसार वडाध्यक्ष मतमा यहाँ पहिलो दल एमाले र दोस्रोमा कांग्रेस छ ।

जसअनुसार एमालेको १६ हजार ५०७, कांग्रेसको १५ हजार ७६३, नेकपा एसको २ हजार ४१४, राप्रपाको २ हजार २९३, माओवादी केन्द्रको ८४४ र जसपाको ३१७ मत छ ।

थापासँग एमालेले अझै राजन भट्टराईलाई नै मैदानमा उतारेको छ । भट्टराई थापासँग २०७४ मा पराजित भएका थिए । थापाले २१ हजार ५५८ मत ल्याउँदा भट्टराईले १८ हजार १४० मत पाएका थिए । भट्टराईलाई त्यतिवेला माओवादी केन्द्रको पनि साथ थियो ।

गगन थापाले लगातार दुईपटक निर्वाचन जितिसकेको क्षेत्र हो- काठमाडौं ४ । अघिल्लो निर्वाचनमा वाम गठबन्धनलाई छिचोलेर उनले चुनाव जितेका थिए । पछिल्लो समय उनी पार्टीको १४औं महाधिवेशनबाट लोकप्रिय मतका साथ महामन्त्री चुनिएका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
गाउँ-गाउँमा नवनिर्वाचित सांसद : मतदातालाई धन्यवाद दिँदै खुसी साट्दै

    प्युठानमा नवनिर्वाचित जनप्रतिनिधिहरु मतदातालाई धन्यवाद दिन घरदैलोमा पुग्न थालेका छन्। यही

चुनाव हारेका देउवाका मन्त्रीहरु अझै सिंहदरवारतिर घाम ताप्दै

    सरकारमा रहेका ६ मन्त्री प्रतिनिधिसभामा पराजित भएका छन् तर राजीनामा दिएका

समानुपातितर्फ एमालेले २५ लाख मत कटायो, माओवादी चौथो नम्बरमा (सूचीसहित)

    प्रत्यक्षतर्फको मतगणना करिब सकिन लाग्दा समानुपातितर्फको गणना जारी छ । आइतबार

दोलखाका १० मतदान केन्द्रमा १५ गते पुन: निर्वाचन गर्ने निर्णय

  दोलखा जिल्लाका १० वटा मतदान केन्द्रमा पुनः मतदानको मिति तोकिएको छ ।