शेखर- गगन समूह पार्टी केन्द्रीय कार्यालयमा धर्ना दिने तयारी 

 

नेपाली कांग्रेसको शेखर-गगन समूहले मंसिर ४ गते हुने निर्वाचनमा आफूहरुलाई पार्टीको ४० प्रतिशत सीट माग गर्दै बुधबार पार्टी केन्द्रीय कार्यालयमा एकघन्टा धर्ना दिने भएकाे छ । समूहको आज भएको बैठकले उक्त निर्णय गरेको शेखर-गगन समूहको दोस्रो तहका नेता मनोजमणि आचार्यले जानकारी दिएका हुन् ।

उनले पार्टीभित्र समान न्याय र अवसर प्राप्तिका लागि पार्टी सभापतिलाई दबाब दिने उद्देश्यले बुधबार एकघन्टा धर्ना दिन लागिएको बताए । पार्टीले निर्वाचन आयोगमा बुझाएको समानुपातिकतर्फको बन्दसूचीमा आफ्नो समूहका नेता तथा कार्यकर्ताहरुलाई उपेक्षा गरिएको भन्दै उक्त सूची सच्याउनसमेत शेखर-गगन समूहले माग गर्दै आएको छ । त्यस्तै प्रत्यक्षतर्फ समेत पार्टीभित्र आफ्नो समूहले ४० प्रतिशत टिकट पाउनुपर्नेमा जोड दिँदै आएको छ ।

पार्टी नेतृत्वले आफूहरुको मागको सुनुवाइ नगरे मंसिर ४ गते हुने चुनाव बहिस्कार गर्नुपर्नेसम्म शेखर-गगन समूह अघि बढिसकेको छ । यसअघि समूहले शनिबार खबरदारी सभा गरेका थिए । सोही सभामा सहभागी नेताहरु सोमबारको बैठकमा उपस्थित भएका थिए । बैठकमा पार्टी केन्द्रीय सदस्यहरु मधु आचार्य, प्रकाश स्नेही, अजयबाबु सिवाकोटीलगायतसमेत उपस्थित थिए । शेखर-गगन समूहले असोज १६ अगाडि नै कार्यदल बनाएर समानुपातिकको सूची सच्याउनुपर्ने सर्त सभापति देउवासमक्ष राखेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्छ : डा. शेखर कोइराला

  नेपाली कांग्रेस नेता डाक्टर शेखर कोइरालाले कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्ने बताएका छन्

समानुपातिकतर्फ एमाले र कांग्रेसबीचको मतान्तर १,२८,३८६

  यही मंसिर ४ गते भएको प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनको प्रत्यक्ष र

थापाथलीमाको सुकुम्वासी बस्ती हटाउन पछि नहट्ने महानगर

  काठमाडौं महानगरका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन) थापाथलीको सुकुम्वासी बस्तीलाई कुनै पनि हालतमा

आवासविहीन सुकुमबासीको राजनीति नगरौँ – बाबुराम भट्टराई

  ‘आवासविहीन सुकुमबासीको संवेदनशील प्रश्नमाथि कसैले छुद्र राजनीति नगरौँ ।  पूर्वप्रधानमन्त्री डा.बाबुराम भट्टराईले