राष्ट्रपति भण्डारीको निर्णय अत्यन्तै सही : मेयर बालेन्द्र शाह 

 

काठमाडौं महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र शाह (बालेन) ले नागरिकता बिद्येयक प्रमाणिकरण नगर्ने राष्ट्रपति बिद्यादेवी भण्डारीको निर्णय अत्यन्तै सही रहेको बताउनु भएको छ । राष्ट्रपति भण्डारीले सुझावसहित संसदमा फिर्ता पठाउनु भएको नागरिकता बिद्येयकलाई गठबन्धनले निर्णय गरेर जस्ताको तस्तै पठाएपछि राष्ट्रपति भण्डारीले प्रमाणिकरण गर्न अस्वीकार गर्नुभएको निर्णय अत्यन्तै सही रहेको मेयर बालेनले बताउनु भएको हो ।

राष्ट्रपति भण्डारीले संबिधान नमानेको आरोप गठबन्धन आवद्ध नेता र बुद्धिजिविहरुले लगाइरहँदा मेयर बालेनले प्रतिवाद गर्दै निर्णय सही रहेको र राष्ट्रियताको अडानप्रति राष्ट्रपतिको सही निर्णयलाई सदैव नेपाली जनताले सम्मान गरिरहने बताउनु भएको छ । राष्ट्रपति भण्डारीले मंगलवार मध्यरातीसम्म समय रहेको सो बिद्येयकलाई प्रमाणिकरण नगरी निश्कृय बनाउनु भएको छ । यस बिषयमा मेयर बालेनले सामाजिक सञ्जाल ट्विटर मार्फत आफ्नो निश्कर्ष सुनाउँदै भन्नुभएको छ, ‘राष्ट्रियताको अडानप्रति राष्ट्रपतिको सही निर्णयलाई सदैव नेपाली जनताले सम्मान गरिरहने छन ।’

 

 

नागरिकता बिद्येयक प्रमाणिकरण नगरेकोमा आम जनताले राष्ट्रपतिको प्रसंशा गरेका छन भने सत्ता गठबन्धनमा आवद्ध रहेको नेता कार्यकर्ता, कानून ब्यवसायीहरुले भने बिरोध गरेका छन । मुलुक जोगाउन राष्ट्रपतिले चाल्नुभएको कदम सही र उपयुक्त भएको जनमत भने बिरोधका आवाजभन्दा तेब्बर बढी रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
शेखर-गगन समूहको छुट्टै चियापान कार्यक्रम (तस्बिरहरू)

    सत्तारुढ प्रमुख घटक नेपाली कांग्रेसको शेखर कोइराला समूहले छुट्टै चियापान कार्यक्रमको

आम निर्वाचनमा देशभर १० हजार ८९१ मतदानस्थल

    आगामी मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभाको निर्वाचनका लागि

अमेरिकी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च

    अमेरिकी डलरको तुलनामा नेपाली मुद्रा (नेरु) हालसम्मकै कमजोर बनेको छ । अमेरिकी

राप्रपा प्रवेश गर्दै रवीन्द्र मिश्र

    विवेकशील साझा पार्टी परित्याग गरेका रवीन्द्र मिश्र भोलि बुधवार राप्रपा प्रवेश