झलनाथ र विष्णु पौडेलको जम्काभेट 

 

आइतबार पार्टी कामका लागि रुपन्देही आएका नेकपा एकीकृत समाजवादीका सम्मानित नेता तथा पूर्वप्रधानमन्त्री झलनाथ खनाल र एमाले उपाध्यक्ष एवम् पूर्वअर्थमन्त्री विष्णु पौडेलको जम्काभेट मात्रै भएन पार्टी एकताका लागि पहल गर्न एकले अर्कोलाई प्रस्तावसम्म गरे ।

गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल भैरहवामा खनाल र पौडेलले विमानस्थलको विशिष्ट कक्षमा भएको भेटमा साक्षी रहेका नेकपा एसका केन्द्रीय सदस्य डाक्टर बालकृष्ण चापागाईले दुवै नेताहरूलाई पार्टी एकताको अभियान थाल्नुहोस्, भनेर प्रस्ताव गरेपछि दुवैजना मुसुमुसु हाँसेका थिए ।

चापागाईँको प्रस्तावपछि नेता खनालले रहरको विभाजन नभएकाले एकताको पहल गर्न नेता पौडेललाई भनेका थिए । चापागाईँ भन्छन्, ‘मैले प्रस्ताव राखेपछि झलनाथ कमरेडले एकताको पहल गर्न विष्णु कमरेडलाई भन्नुभयो, रहरको विभाजन नभएकाले मिलाउने पहल गर्नुहोस् भनेपछि एकछिन दुवैजना हाँस्नुभयो, अनि विष्णु पौडेलले यो अभियान मैले नै सुरू गर्नुपर्ला है भन्नुभएको हो ।’

चापागाईँका अनुसार विमानस्थलमा भएका अन्य कार्यकर्ताको भाव पनि एकताको लागि पहल होस् भन्ने मनसायका भएकाले नेताहरूको भाव पनि त्यो खालको आएको हो । माओवादीसँगको एकताका सूत्रधारसमेत पौडेल भएकाले खनालले यस्तो प्रस्ताव गरेको हुनसक्ने त्यहाँ सहभागी नेताहरूले बताएका छन् ।

खनाल एमालेका पूर्वअध्यक्षसमेत हुन् । एमाले विभाजन भएर एकीकृत समाजवादी गठन भएपछि खनाल र पौडेलको बाटो अलग भएको थियो । खनालले बेलाबेला एमालेसँगको सहकार्यका कुरा गर्दै आएका छन् । विमानस्थलमा सञ्चारकर्मीसँग कुराकानी गर्दै खनालले सत्ता गठबन्धनबाटै आफू अन्तिम पटक इलाम १ बाट चुनाव लड्ने बताएका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
शेखर-गगन समूहको छुट्टै चियापान कार्यक्रम (तस्बिरहरू)

    सत्तारुढ प्रमुख घटक नेपाली कांग्रेसको शेखर कोइराला समूहले छुट्टै चियापान कार्यक्रमको

आम निर्वाचनमा देशभर १० हजार ८९१ मतदानस्थल

    आगामी मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभाको निर्वाचनका लागि

अमेरिकी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च

    अमेरिकी डलरको तुलनामा नेपाली मुद्रा (नेरु) हालसम्मकै कमजोर बनेको छ । अमेरिकी

राप्रपा प्रवेश गर्दै रवीन्द्र मिश्र

    विवेकशील साझा पार्टी परित्याग गरेका रवीन्द्र मिश्र भोलि बुधवार राप्रपा प्रवेश