काङ्ग्रेसलाई ८५ सिट भए पुग्ने, बाँकी ८० गठबन्धनलाई छोडन तयार 

 

काङ्ग्रेस सभापति एवम् प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा प्रचण्डका हरेक माग पूरा गर्न तयार भएपछि निर्वाचन क्षेत्र भागबण्डामा खासै समस्या नआउने स्थिति बनेको छ । काङ्ग्रेस नेता कृष्णप्रसाद सिटौलाको संयोजकत्वमा बनेको संयुक्त समितिमा माओवादीले आफ्ना लागि कुल साठी निर्वाचन क्षेत्र मागेको र काङ्ग्रेसलाई पचहत्तर स्थान दिने प्रस्ताव राखेको थियो । काङ्ग्रेसले आफूलाई एक सय नर्वाचन क्षेत्र छोडिदिएर बाँकी ६५ स्थानमा माओवादी, समाजवादी र जसपालगायतका दलहरूले उम्मेदवारी दिन प्रस्ताव गरेको थियो । तर माओवादी पक्ष त्यस कुरामा सहमत हुन सकेन ।

माओवादी एक्लैले साठी, समाजवादी एक्लैले पच्चीस, जसपाले बीस गरी कुल १०५ भन्दा बढी निर्वाचन क्षेत्रमा दाबी गरेपछि काङ्ग्रेस निकै अप्ठ्यारोमा परेको थियो । शेरबहादुर देउवा आफूले ८५ निर्वाचन क्षेत्र लिएर ८० क्षेत्र गठबन्धनका सहयात्रीहरूलाई दिन तयार हुने स्थिति देखापरेपछि प्रचण्डहरू उत्साही भएका छन् । सकेसम्म काङ्ग्रेसलाई असी निर्वाचन क्षेत्र छोडेर सहमति बनाउने प्रयास प्रचण्डबाट भइरहेको छ ।

आफू र आफ्नी पत्नीको विजय सुनिश्चित गराउने कुरालाई प्राथमिकतामा राखेका देउवाले असी निर्वाचन क्षेत्रमै चित्त बुझाउनुहुने सम्भावना छ । त्यस्तो अवस्थामा काङ्ग्रेस इतिहासमै पहिलो पटक देशको आधा मात्र निर्वाचन क्षेत्रमा उम्मेद्वार उठाउन बाध्य हुनेछ । जहाँ काङ्ग्रेसको उम्मेदवार हुनेछैन, त्यहाँ विद्रोह हुने प्रबल सम्भावना छ । काङ्ग्रेसको असन्तुष्ट पक्ष र एमालेबीच समझदारी बनेको अवस्थामा चुनावी परिणाम नै अनपेक्षित हुनसक्ने पनि देखिएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
शेखर-गगन समूहको छुट्टै चियापान कार्यक्रम (तस्बिरहरू)

    सत्तारुढ प्रमुख घटक नेपाली कांग्रेसको शेखर कोइराला समूहले छुट्टै चियापान कार्यक्रमको

आम निर्वाचनमा देशभर १० हजार ८९१ मतदानस्थल

    आगामी मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभाको निर्वाचनका लागि

अमेरिकी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च

    अमेरिकी डलरको तुलनामा नेपाली मुद्रा (नेरु) हालसम्मकै कमजोर बनेको छ । अमेरिकी

राप्रपा प्रवेश गर्दै रवीन्द्र मिश्र

    विवेकशील साझा पार्टी परित्याग गरेका रवीन्द्र मिश्र भोलि बुधवार राप्रपा प्रवेश