वन जङगल जोगाउन, संरक्षण र विकास गर्न जरुरी छ : मन्त्री यादव 

 

 

 

वन तथा वातावरणमन्त्री प्रदीप यावदले नेपालको हरियाली वन जङगल क्षेत्र जोगाउन, संरक्षण र विकास गर्न जरुरी रहेको बताउनु भएको छ । आज वन विभागले वन परिसरमा स्थापना गरेको “सामुदायिक वन स्तम्भ” को वन दिवस २०७९ को अवसरमा अनावरण गर्नु हुँदै मन्त्री यादवले नेपालको वन जङगल क्षेत्र जोगाउन, संरक्षण र विकास गर्न आवश्यक रहेको बताउनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, “नेपालको वन जङल क्षेत्र जोगाउन, संरक्षण र विकास गर्न जरुरी छ, यो अभियानमा सबैको सहयोग अनि साथ चाहिन्छ ।” वन स्तम्भले तराई मधेशदेखि नेपालको पहाडी र उच्च हिमाली क्षेत्रसम्म वन जङ्गल र वन्यजन्तु जोगाउने अभियानमा आ–आफ्नो स्तरबाट सहयोग गर्ने सम्पूर्ण अभियन्ता, कर्मचारी, सुरक्षाकर्मी र अन्य राष्ट्र सेवकहरुको योगदानलाई कलात्मक रुपमा दर्शाउने समेत मन्त्री यादवले बिश्वास व्यक्त गर्नुभयो ।

यसैगरी मन्त्री यादवले सबै सामुदायिक वनका पदाधिकारी, वन कर्मचारी लगायतले नेपालको वन जङगलको संरक्षण गर्नुका साथै वन जोगाउन तर्फ लाग्न आग्रह गर्नुभयो । वन स्तम्भ निर्णमाण गर्न नेपालकै वन जङ्गलमा पाइने विभिन्न किसिमका काठ प्रयोग गरीएको र सामुदायिक वन अभियानसँग जोडिएर विभिन्न कालखण्डमा अतुलनीय योगदान पु¥याउनु भएकाहरुको प्रतिकका रुपमा वन विभागले वन परिसरमा “सामुदायिक वन स्तम्भ” को निर्माण गरीएको वन निर्देशक राजेश केशीले जानकारी दिनुभयो । विमल विष्ट

प्रतिक्रिया दिनुहोस
शेखर-गगन समूहको छुट्टै चियापान कार्यक्रम (तस्बिरहरू)

    सत्तारुढ प्रमुख घटक नेपाली कांग्रेसको शेखर कोइराला समूहले छुट्टै चियापान कार्यक्रमको

आम निर्वाचनमा देशभर १० हजार ८९१ मतदानस्थल

    आगामी मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभाको निर्वाचनका लागि

अमेरिकी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च

    अमेरिकी डलरको तुलनामा नेपाली मुद्रा (नेरु) हालसम्मकै कमजोर बनेको छ । अमेरिकी

राप्रपा प्रवेश गर्दै रवीन्द्र मिश्र

    विवेकशील साझा पार्टी परित्याग गरेका रवीन्द्र मिश्र भोलि बुधवार राप्रपा प्रवेश