एमालेमा विलय हुन एकीकृत समाजवादी तयार 

 

माधवकुमार नेपाल नेतृत्वको नेकपा एकीकृत समाजवादीका बहुमत नेता विभाजन गरेको एमालेसँग मिलेर जानुपर्ने पक्षमा उभिएका छन्। अध्यक्ष नेपालबाहेक बरिष्ठ नेता झलनाथ खनाल, मुकुन्द न्यौपानेलगायतले तत्काल एकीकरण नगरे पनि एमालेसँग मिलेर बामपन्थी मोर्चा बनाउनुपर्नेमा जोड दिन थालेका छन् । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले समाजवादी केन्द्र बनाउन सकिने र नेपाली कांग्रेससँग गठबन्धन गरेरै आगामी निर्वाचनमा जानुपर्ने बताइरहेका बेला एकीकृत समाजवादी त्यसमा राजी देखिएको छैन ।

बामपन्थी मोर्चा बनाउनुपर्ने र त्यो एमालेबाहेकको हुन नसक्ने एकीकृत समाजवादीका नेता मुकुन्द न्यौपानेले बताएका थिए। एक जना नेता भन्छन्,‘हाम्रो बिमति एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको कार्यशैलीप्रति थियो। तर एमालेबाहेकको मोर्चा बनाएर दक्षिणपन्थी शक्तिलाई सहयोग गर्ने होइन ।’ अध्यक्ष माधवकुमार नेपाल एमाले पराजित गराउने अभियानमा लागे पनि पछिल्लो पटक विकसित राजनीतिक परिस्थिति र स्थानीय निर्वाचनमा माओवादी र कांग्रेसले हेपेका कारण पनि बहुमत नेताले फरक विचार राख्न थालेका छन् । उनीहरूले कतिपय बैठकमा नै एमालेसँग मिलेर जानुपर्ने राजीखुसी अभिव्यक्त गर्न थालेका हुन् ।

‘हामीले प्रवित्तिको विरोधमा समाजवादी रोजेका थियौं । यसको अर्थ एमाले निर्माणमा हाम्रो योगदान विर्सने र कांग्रेस–माओवादीको हेपाहा व्यवाहार सहने थिएन’, उच्च स्रोतले भन्यो । बामपन्थीको मात्र समाजवादी केन्द्र नबनेको खण्डमा बामपन्थी मोर्चा बनाएर आगामी चुनावमा एमालेकै नेतृत्वमा मैदानमा जान सकिने प्रस्ताव पनि अगाडि बढाइएको छ । एमालेलाई फकाउनका निम्ति भिम रावल, घनश्याम भुसाललगायतसँग पनि निरन्तर संवाद भइरहेको समाजवादीका नेता बताउँछन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
शेखर-गगन समूहको छुट्टै चियापान कार्यक्रम (तस्बिरहरू)

    सत्तारुढ प्रमुख घटक नेपाली कांग्रेसको शेखर कोइराला समूहले छुट्टै चियापान कार्यक्रमको

आम निर्वाचनमा देशभर १० हजार ८९१ मतदानस्थल

    आगामी मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेश सभाको निर्वाचनका लागि

अमेरिकी डलरको भाउ हालसम्मकै उच्च

    अमेरिकी डलरको तुलनामा नेपाली मुद्रा (नेरु) हालसम्मकै कमजोर बनेको छ । अमेरिकी

राप्रपा प्रवेश गर्दै रवीन्द्र मिश्र

    विवेकशील साझा पार्टी परित्याग गरेका रवीन्द्र मिश्र भोलि बुधवार राप्रपा प्रवेश