उपेन्द्र यादवलाई अध्यक्षबाट हटाउने तयारी 

 

जसपा नेता उपेन्द्र यादवको कार्यशैली, चरित्र र भ्रष्ट क्रियाकलापलाई लिएर पार्टीमा ठूलै विद्रोह हुन सक्ने सम्भावना देखापरेको छ । स्थानीय निर्वाचनमा उम्मेदवार चयन गर्दा यादवले मनपरी गरेको र टिकटमा मनपरी गरेकै कारण पार्टी नराम्रोसँग पराजित (तीस पालिकामा सीमित) हुनुपरेपछि नेतादेखि कार्यकर्तासम्म उनीप्रति क्रुद्ध भएका छन् । उपेन्द्र यादवलाई पार्टीको कार्यकारी जिम्मेवारीबाट पन्छाउने आवाज जसपाभित्र जोडतोडका साथ उठिरहेको छ ।

प्राप्त जानकारीअनुसार जसपाका कुल सांसदहरूमध्ये कम्तिमा एकाउन्न प्रतिशत उपेन्द्रको विरुद्ध उभिन पुगेका छन् भने ४५१ सदस्यीय केन्द्रीय समितिमा बहुसङ्ख्यक सदस्यहरू यादवलाई पन्छाउने पक्षमा छन् । उनीहरूले उपेन्द्र यादवविरुद्ध हस्ताक्षर अभियानसमेत सञ्चालन गरिरहेको बुझिएको छ ।

अब हुने जसपा केन्द्रीय समितिको बैठकबाट उपेन्द्रलाई कार्यकारी जिम्मेवारीबाट पन्छाएर उक्त जिम्मेवारी बाबुराम भट्टराईलाई दिने तयारी भएको छ । संसदीय दलको नेता र पार्टीको कार्यकारीबाट हटाएपछि उपेन्द्रको राजनीतिक भविष्यमा विराम लाग्ने विश्वास गरिएको छ । उपेन्द्र हटेको अवस्थामा पार्टीको कमाण्ड बाबुराम भट्टराई, अशोक राई, राजकिशोर यादव र राजेन्द्र श्रेष्ठको हातमा पुग्ने बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
महाभियोग निष्क्रिय भएको छैन : सञ्चारमन्त्री

    प्रधानन्यायाधीस चोलेन्द्र शमशेर जबरामाथिको महाअभियोग प्रस्ताव निष्क्रिय भएको पत्र संसद सचिवालयले

राणालाई छेक्न बारका वकिल सर्वोच्च गेटमा

    प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर राणालाई सर्वोच्च छिर्न नदिन बारका वकिलहरू गेटमा बसेका छन्

महन्थ ठाकुरलाई राष्ट्रपति बनाउने काङ्ग्रेको तयारी

    अबको राष्ट्रपति कसलाई बनाइएला भन्ने जिज्ञाशा सर्वत्र प्रकट भएको छ ।

गठबन्धनको बहुमत पुगेन, यस्ताे छ प्रतिनिधिसभाकाे हिसाबकिताब

    मंसिर ४ गते सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचनको