तारा एयरको जहाज दुर्घटनामा मृत्यु भएका मध्ये दश जनाको सव काठमाडौँ ल्याइदै, मन्त्री आले सहितको टोली विमानस्थलमा 

 

 

 

प्रतिकूल मौसमका कारण मुस्ताङको थासाङ गाउँपालिका–२ सानोसरेमा आइतबार भएको तारा एयरको जहाज दुर्घटनामा परी मृत्यु भएका मध्ये दश जनाको सव अहिले काठमाडौँ ल्याइदै छ । त्रिभुवन विमानस्थल स्थित नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणका प्रबक्ता टेकनाथ सिटौँलाका अनुसार २२ जना सवार दुर्घटनामा परेको उक्त विमानमा २१ जनाको सव भेटिएको र त्यस मध्ये पहिलो चरणमा दश जनाको सव काठमाडौँमा ल्याइदै छ । प्रतिकुल मौषमका कारण अर्का एकजनाको सव खोजी कार्य भइरहेको र भेटाउन नसकिएको त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रि विमानस्थलमा रहेको खोज तथा उद्धार समन्वय केन्द्रले जनाएको छ । केन्द्रका अनुसार दश जनाको सव बोकेर नेपाली सेनाको एमआइ १७ नामक हेलिकप्टर अहिले पोखराबाट काठमाडौँलागि उडेको छ ।

सवको उद्धार तथा आवश्यक वेवस्थापनका लागि संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री प्रेमबहादुर आले, सचिव महेश्वर न्यौपाने सहितको टोली बिहानदेखि त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रि विमानस्थलमा रहेको खोज तथा उद्धार समन्वय केन्द्रमा खटिइ रहेको छ । भेटिएका शव सनाखत गर्न बाँकी छ । समुन्द्री सतहदेखि चार हजार मिटरभन्दा बढी उचाइमा रहेको घटनास्थलमा कुहिरो लागेको बताइएको छ । भेटिएका २१ सव मध्ये ११ वटा सव घटना स्थलमै रहेको र मौषममा सुधार आए पछि पोखरा ल्याइने उद्धार टोलीले जनाएको छ । मानापाथी हिमालको फेदीमा रहेको पहाडमा जहाज ठोक्किएर टुक्राटुक्रा परेको अवस्थामा आज बिहान भेटिएको नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणका महानिर्देशक ई प्रदीप अधिकारीले जानकारी दिनुभयो ।

पोखराबाट आइतबार बिहान ९ः ५५ बजे जोमसोमका लागि उडेको तारा एयरको ९ एनएइटी कलसाइन भएको उक्त विमान बिहान १०ः ०७ बजे जोमसोम विमानस्थलको टावरबाट सम्पर्क विच्छेद भएको थियो । जहाजमा चालक दलका तीन जना सदस्य, १२ जना नेपाली, चार जना भारतीय र दुई जना जर्मनी नागरिक सहित २२ जना सवार रहेका थिए ।

विमल विष्ट

प्रतिक्रिया दिनुहोस
महाभियोग निष्क्रिय भएको छैन : सञ्चारमन्त्री

    प्रधानन्यायाधीस चोलेन्द्र शमशेर जबरामाथिको महाअभियोग प्रस्ताव निष्क्रिय भएको पत्र संसद सचिवालयले

राणालाई छेक्न बारका वकिल सर्वोच्च गेटमा

    प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर राणालाई सर्वोच्च छिर्न नदिन बारका वकिलहरू गेटमा बसेका छन्

महन्थ ठाकुरलाई राष्ट्रपति बनाउने काङ्ग्रेको तयारी

    अबको राष्ट्रपति कसलाई बनाइएला भन्ने जिज्ञाशा सर्वत्र प्रकट भएको छ ।

गठबन्धनको बहुमत पुगेन, यस्ताे छ प्रतिनिधिसभाकाे हिसाबकिताब

    मंसिर ४ गते सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचनको