तीन महानगरमा उपमेयर जित्दै एमाले 

 

काठमाडौंसहित तीन महानगरपालिकाको उपमेयरमा नेकपा एमालेका उम्मेदवारले पराकिलो अग्रता बनाएर जीतको नजिक पुगेका छन । काठमाडौं महानगरमा उपमेयरकी उम्मेदवार सुनिता डंगोलले त प्रतिस्पर्धी भन्दा तीन गुना बढी मत पाउनु भएको छ ।

यस्तै ललितपुर र पोखरामा पनि एमालेका उपमेयरका उम्मेदवारले फराकिलो अग्रता बनाएका छन । तीन वटै महानगरमा मेयरमा भने एमाले उम्मेदवार पछि परेका छन । उपमेयरमा काठमाडौंमा सुनिताले ३८ हजार ३ सय ५१ मत पाउनु भएको छ भने उहाँका प्रतिस्पर्धी गठबन्धनबाट उम्मेदवार बन्नुभएका नेकपा एकीकृत समाजवादीका रामेश्वर श्रेष्ठले केवल १३ हजार ४ सय ३१ मत पाउनु भएको छ । उहाँ भन्दा सुनिताले २४ हजार ९ सय २० मत बढी पाउनु भएको छ ।

ललितपुर महानगरपालिकामा पनि एमालेकी मञ्जली शाक्य उपमेयरमा निकै अगाडि हुनुहुन्छ । शाक्य गठबन्धनका उम्मेदवार भन्दा ५ हजार मत बढी पाउनु भएको छ । एमालेकी मञ्जलीले १५ हजार ७ सय ६५ मत पाउनु भएको छ भने गठबन्धनका उम्मेदवारले १० हजार ८ सय ३४ मत पाएका छन । अहिलेसम्म मञ्जली ४ हजार ९ सय ३१ मतले अगाडि हुनुहुन्छ ।

यस्तै पोखरामा पनि एमाले उम्मेदवार मञ्जु गुरुङले मतान्तर बढाउँदै अग्रता लिनुभएको छ । गुरुङले ४१ हजार २ सय १९ मतका साथ अग्रता लिनुभएको हो । पोखरामा उहाँका प्रतिस्पर्धी गठबन्धनका उम्मेदवारले ३९ हजार ७ सय ४३ मत पाउनु भएको छ । अहिलेसम्म गुरुङ १४ सय ७६ मतले अगाडि हुनुहुन्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
महाभियोग निष्क्रिय भएको छैन : सञ्चारमन्त्री

    प्रधानन्यायाधीस चोलेन्द्र शमशेर जबरामाथिको महाअभियोग प्रस्ताव निष्क्रिय भएको पत्र संसद सचिवालयले

राणालाई छेक्न बारका वकिल सर्वोच्च गेटमा

    प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर राणालाई सर्वोच्च छिर्न नदिन बारका वकिलहरू गेटमा बसेका छन्

महन्थ ठाकुरलाई राष्ट्रपति बनाउने काङ्ग्रेको तयारी

    अबको राष्ट्रपति कसलाई बनाइएला भन्ने जिज्ञाशा सर्वत्र प्रकट भएको छ ।

गठबन्धनको बहुमत पुगेन, यस्ताे छ प्रतिनिधिसभाकाे हिसाबकिताब

    मंसिर ४ गते सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचनको