एक सय पालिकामा एमाले एक्लैले गठबन्धन हरायो (सूचीसहित)



 

 

वैशाख ३० गते सम्पन्न स्थानीय तह निर्वाचनको नतिजाअनुसार अघिल्लो पटकको ठूलो दल नेकपा एमाले यसपटक दोस्रो स्थानमा खुम्चिएको छ । आइतबार अपरान्ह १ बजेसम्म एमालेले १९० तहको नेतृत्व (अध्यक्ष/मेयर) मा जित निकालेको छ । पहिलो भएको नेपाली कांग्रेसले हालसम्म ३११ तहको नेतृत्व जितिसकेको छ ।

एमालेलाई हराउन सत्तारूढ गठबन्धनका पाँचदलले देशैभर तालमेलको प्रयास गरेका थिए । तर सम्भव भएन । त्यसपछि सत्तारूढ गठबन्धनले सकेसम्म पूर्ण (पाँचवटै दल) र नसकेका ठाउँमा आंशिक (मिलेजति दलहरू सम्मिलित) तालमेल गरेका थिए । अधिकांश ठाउँमा एक्लाएक्लै लडेका थिए ।

अहिलेको नतिजा हेर्दा सत्तारूढ गठबन्धनका दलहरूले एमालेको विरासत रहेका अधिकांश तहमा तालमेल गरेर एमालेलाई हराएका छन् । तर, जितेका तहहरूमध्ये झण्डै ५३ प्रतिशत तहमा भने एमालेले गठबन्धन दलको तालमेललाई नै हराएर जित निकालेको देखिएको छ ।

अहिलेसम्म एमालेले जितेका १९० तहमध्ये तीन तहमा जित निकाल्न एमालेले अन्य दलको सहारा लिएको देखिन्छ । जसमा दुई तहमा नेकपा माओवादी केन्द्र र एक तहमा कांग्रेससँग तालमेल गरेर जितेको छ, भने एकमा निर्विरोध जितेको छ । यस्तै सबै दलहरू एक्लाएक्लै लडेका ८५ तहमा एमालेले जित निकालेको देखिन्छ भने १०० मा गठबन्धनलाई हराएर देखिन्छ ।

प्रदेशगतरूपमा प्रदेश १ का ४२ तहमा जित निकाल्दा १७ तहमा एक्लाएक्लै लडेर जित्दा २६ पालिकामा गठबन्धनलाई हराएर जितेको छ । यस्तै मधेस प्रदेशका कुल २३ पालिका जित्दा २१ एक्लाएक्लै र २ पालिका गठबन्धनलाई हराएर जितेको छ ।

वागमती प्रदेशमा कुल २६ तह जितेको एमालेले दुई पालिकामा माओवादी केन्द्रसँग तालमेल गरेर जित्दा सबै दल एक्लाएक्लै लडेको ६ तहमा जितेको छ । बाँकी १८ पालिकामा गठबन्धनलाई हराएर जितेको छ । यस्तै गण्डकी प्रदेशका कुल ३५ तहमा एमाले जितेको छ । जसमा सबै दल एकलाएक्लै लडेको १९ तहमा जित निकाल्दा १६ तहमा गठबन्धनमाथि जित निकालेको छ ।

लुम्बिनी प्रदेशमा कुल २५ तहमा जित निकाल्दा १ तहमा कांग्रेससँग तालमेल गरेर जितेको एमालेले १७ तहमा गठबन्धनलाई हराएर जितेको छ, भने सबै दल एक्लाएक्लै लडेका ७ तहमा जित निकालेको छ ।

उता कर्णाली प्रदेशका १५ तहमा एमालेले जित निकाल्दा एकमा निर्विरोध जितेको छ भने सबै दल एक्लाएक्लै लडेका ५ तहमा जितेको छ । ९ तहमा गठबन्धनलाई हराएर जितेको छ । सुदूरपश्चिम प्रदेशका १५ तहमा गठबन्धनमाथि जित निकालेको एमालेले एक्लाएक्लै लडेका ९ तह थप्दै कुल २४ तह जितेको छ ।

गठबन्धन देखिएका आंशिक ठाउँमा मात्रै सत्तारूढ गठबन्धनको पूर्णतालमेल भएको थियो । अधिकांश ठाउँमा भने आंशिक तालमेल मात्रै थियो । जहाँ सत्तारूढ गठबन्धनका केही दलमात्रै तालमेलमा थिए । कांग्रेस धेरैजसो ठाउँमा एक्लै लड्दा अन्य दलहरूले तालमेल गरेको देखिएको छ ।

यसपटक एमालेका लागि चुनाव निकै चुनौतीपूर्ण थियो । एकातिर पार्टी विभाजित भएको अवस्था र अर्कोतिर पाँच दलीयमात्र होइन अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको गृहजिल्ला झापाको दमकमा त राप्रपासहितको गठबन्धन बनेको थियो ।

एमालेले यसअघि जितेका कम्तीमा ९० सिट गुमाउँदै गर्दा जितेका अधिकांश ठाउँमा गठबन्धनलाई पराजित गरेको छ । यो उसका लागि शक्ति निर्माणको अवसर पनि बनेको छ । भोलि एक्लाएक्लै लड्दा थप एक सय ठाउँ जित्न सकिन्छ भन्ने आधार एमालेले तयार गरेको छ ।

प्रदेश १ : जम्मा जितेको ४२ तह

गठबन्धनलाई जितेको २७ तह, एक्लाएक्लैमा जितेको १५ तह

ताप्लेजुङ

१) आठराई त्रिवेणी गाउँपालिका, दिपेन्द्र पोमु (तीनदलीय तालमेल)

२) पाथीभरा याङवरक गाउँपालिका, केशरकुमार सुब्बा (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) सिदिङवा गाउँपालिका, मानबहादुर राई (तीन दलीय तालमेल)

पाँचथर

१) याङ्वरक गाउँपालिका, भीमबहादुर योङ्या (तीन दलीय तालमेल)

इलाम

१) देउमाई नगरपालिका, सूर्यप्रसाद पोख्रेल (तीन दलीय तालमेल)

२) फाकफोकथुम गाउँपालिका, दिपेन्द्र खनाल (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) माई नगरपालिका, खम्बासिंह लिम्बु (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

४) माईजोगमाई गाउँपालिका, कुशबहादुर थेबे (कांग्रेस र नेकपा एस तालमेल)

५) माङसेबुङ गाउँपालिका, हेमन्त राई (तीन दलीय तालमेल)

झापा

१) कन्काई नगरपालिका, राजेन्द्रकुमार पोखरेल (एक्लाएक्लै)

२) बाह्रदशी गाउँपालिका, देवीन्द्रप्रसाद चम्लागाई (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) बिर्तामोड नगरपालिका, पवित्रादेवी महतारा (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

४) अर्जुनधारा नगरपालिका,बलदेव गोम्देन (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

मोरङ

१) उर्लाबारी नगरपालिका, गंगाप्रसाद खरेल (एक्लाएक्लै)

२) कानेपोखरी गाउँपालिका, राजमति इङ्गनाम (एक्लाएक्लै)

३) केराबारी गाउँपालिका, सुमन मिरिङचिङ मगर (एक्लाएक्लै)

४) पथरी शनिश्चरे नगरपालिका, मोहनप्रसाद तुम्‍वापो (माओवादी केन्द्र र नेकपा एस तालमेल)

५) बेलबारी नगरपालिका, दिलप्रसाद राई (एक्लाएक्लै)

६) लेटाङ नगरपालिका, भुपेन्‍द्रकुमार लावती (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

७) सुनवर्षी नगरपालिका, श्‍यामप्रसाद राजवंशी (एक्लाएक्लै)

सुनसरी

१) गढी गाउँपालिका, आशनारायण चौधरी (एक्लाएक्लै)

२) बर्जु गाउँपालिका, जिवछकुमार राय (एक्लाएक्लै)

३) रामधुनी नगरपालिका, शंकरलाल चौधरी (एक्लाएक्लै)

धनकुटा

१) चौबिसे गाउँपालिका, राजकुमार लिम्बु (तीन दलीय तालमेल)

२) धनकुटा नगरपालिका, चिन्तन तामाङ (तीन दलीय तालमेल)

३) सहिदभूमि गाउँपालिका, मनोज राई (तीनदलीय तालमेल)

संखुवासभा

१) चैनपुर नगरपालिका, कृष्णकुमार तामाङ (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

२) धर्मादेवी नगरपालिका, उदयचन्द्र पौडेल (एक्लाएक्लै)

३) भोटखोला गाउँपालिका, वाङ छेदर लामा (तीन दलीय तालमेल)

४) मादी नगरपालिका, जीवन लिंथेप (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

भोजपुर

१) पौवादुङमा गाउँपालिका, किरण राई (एक्लाएक्लै)

२) षडानन्द नगरपालिका, सुरेन्द्रकुमार उदास (तीनदलीय)

३) हतुवागढी गाउँपालिका, प्रेमकुमार राई (गठबन्धन)

तेहथुम

१) छथर गाउँपालिका, सन्तवीर लिम्बु (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

२) मेन्छयायेम गाउँपालिका, यादवबहादुर खापुङ्ग (एक्लाएक्लै)

३) म्याङलुङ नगरपालिका, सञ्जयकुमार तुम्वाहाङफे (एक्लाएक्लै)

ओखलढुंगा

१) मोलुङ गाउँपालिका, उत्तम राई (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

खोटाङ

१) ऐसेलुखर्क गाउँपालिका, गीरेन्द्रबहादुर राई (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

२) दिप्रुङ चुइचुम्मा गाउँपालिका, लोकेन्द्र राई (एक्लाएक्लै)

सोलुखुम्बु

१) खुम्बु पासाङल्हामु गाउँपालिका, मिङमा छिरी शेर्पा (एक्लाएक्लै)

२) माप्य दूधकोशी गाउँपालिका, बुद्धिकिरण राई (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

उदयपुर

१) चौदण्डीगढी नगरपालिका, कालुमान लामा (माओवादी केन्द्र र नेकपा एस तालमेल)

मधेस प्रदेशः जितेको २३ तह

एक्लाएक्लैमा जितेको २१ तह, गठबन्धनलाई जितेको २ तह

सप्तरी

१) अग्नीसाइर कृष्णासवरन गाउँपालिका, दिनानाथ चौधरी (एक्लाएक्लै)

२) राजगढ गाउँपालिका, ओमप्रकाश मण्ड (एक्लाएक्लै)

सिरहा

१) कल्याणपुर नगरपालिका, राम पुकार साह तेली (एक्लाएक्लै)

२) धनगढीमाई नगरपालिका, शिवशंकर महतो (एक्लाएक्लै)

३) नरहा गाउँपालिका, राम प्रमोद यादव (एक्लाएक्लै)

४) भगवानपुर गाउँपालिका, उग्रनारायण यादव (एक्लाएक्लै)

५) विष्णुपुर गाउँपालिका, सत्यनारायण यादव (एक्लाएक्लै)

६) सिराहा नगरपालिका, नवीनकुमार यादव (एक्लाएक्लै)

७) कर्जन्हा नगरपालिका, भोलाप्रसाद पोखरेल (एक्लाएक्लै)

८) सुखीपुर नगरपालिका, रामऔतार यादव (एक्लाएक्लै)

धनुषा

१) औरही गाउँपालिका, उमाशंकरप्रसाद साह (एक्लाएक्लै)

२) विदेह नगरपालिका, वेचन दास तत्मा (एक्लाएक्लै)

महोत्तरी

१) रामगोपालपुर गाउँपालिका, राम दुलार साह (एक्लाएक्लै)

रौतहट

१) मौलापुर नगरपालिका, रीनाकुमारी साह (एक्लाएक्लै)

बारा

१) कलैया उपमहानगरपालिका, विनोदप्रसाद साह (पाँचदलीय गठबन्धन)

२) निजगढ नगरपालिका, सुरथ पुरी (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल

३) परवानीपुर गाउँपालिका, रामक्षत्रीप्रसाद कुर्मि (एक्लाएक्लै)

४) प्रसौनी गाउँपालिका, विनोदप्रसाद जैसबाल (एक्लाएक्लै)

पर्सा

१) छिपहरमाई गाउँपालिका, मनोज कुमार (एक्लाएक्लै)

२) ठोरी गाउँपालिका, लालबहादुर श्रेष्‍ठ (एक्लाएक्लै)

३) पर्सागढी नगरपालिका, गोकर्ण पाठक (एक्लाएक्लै)

४) पोखरिया नगरपालिका, प्रदुमनप्रसाद चौहान (एक्लाएक्लै)

५) सखुवा प्रसौनी गाउँपालिका, जसवन्त यादव (एक्लाएक्लै)

वागमती प्रदेशः जितेको २६ तह

एक्लाएक्लैमा जितेको ६ तह, गठबन्धनलाई जितेको १८ तह, गठबन्धनको सहारामा जितेको २ तह

सिन्धुली

१) गोलन्जोर गाउँपालिका, शंकरराज बराल (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

२) फिक्कल गाउँपालिका, पार्वती सुनुवार (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

रामेछाप

१) उमाकुण्ड गाउँपालिका, शेरबहादुर सुनुवार (माओवादी राप्रपा तालमेल)

२) खाँडादेवी गाउँपालिका, ज्ञानकुमार श्रेष्ठ (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) मन्थली नगरपालिका, लव श्रेष्‍ठ (माओवादी नेकपा एस तालमेल)

दोलखा

१) जिरी नगरपालिका, मित्रबहादुर जिरेल (तालमेल,माओवादी स्वतन्त्र)

२) मेलुङ गाउँपालिका, हिराकुमार तामाङ (तीनदलीय तालमेल)

सिन्धुपाल्चोक

१) ईन्द्रावती गाउँपालिका, झम्क नाथ नेपाल (एक्लाएक्लै)

२) पाँचपोखरी थाङपाल गाउँपालिका, टासी लामा (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) सुनकोशी गाउँपालिका, टपिन्द्रप्रसाद तिमल्सिना (माओवादीसँग तालमेल गरेर जितेको)

काभ्रेपलान्चोक

१) धुलिखेल नगरपालिका, अशोककुमार ब्याञ्जु श्रेष्ठ(तीन दलीय तालमेल)

ललितपुर

१) कोन्ज्योसोम गाउँपालिका, कृष्णमान लामा (कांग्रेस–माओवादी तालमेल)

२) महालक्ष्मी नगरपालिका, हरिगोविन्द श्रेष्ठ (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

भक्तपुर

१) सूर्यविनायक नगरपालिका, वासुदेव थापा (तीन दलीय तालमेल)

काठमाडौं

१) टोखा नगरपालिका, प्रकाश अधिकारी (एक्लाएक्लै)

२) बूढानिलकण्ठ नगरपालिका, मिठाराम अधिकारी (एक्लाएक्लै)

नुवाकोट

१) किस्पाङ गाउँपालिका, बिरबल तामाङ (माओवादीसँग तालमेलमा जितेको)

रसुवा

१) उत्तरगया गाउँपालिका, माधवप्रसाद अर्याल (एक्लाएक्लै)

२) गोसाइँकुण्ड गाउँपालिका, कैसाङ नुर्पु तामाङ (एक्लाएक्लै)

धादिङ

१) गल्छी गाउँपालिका, केदारनाथ खतिवडा (तीनदलीय)

२) थाक्रे गाउँपालिका, रामकुमार आचार्य (तीनदलीय)

मकवानपुर

१) ईन्द्र सरोवर गाउँपालिका, देवकृष्ण पुडासैनी शर्मा (एक्लाएक्लै)

२) भीमफेदी गाउँपालिका, हिदम लामा (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

चितवन

१) ईच्छाकामना गाउँपालिका, दानबहादुर गुरुङ (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

२) कालिका नगरपालिका, विनोद रेग्मी (पाँच दलीय तालमेल)

३) माडी नगरपालिका, ताराकुमारी काजी महतो ( पाँच दलीय तालमेल)

गण्डकी प्रदेशः जितेको ३५ तह

एक्लाएक्लैमा जितेको १९ तह, गठबन्धनलाई जितेको १६ तह

लमजुङ

१) क्व्होलासोथार गाउँपालिका, सूर्यप्रसाद गुरुङ (एक्लाएक्लै)

२) दोर्दी गाउँपालिका, युवराज अधिकारी (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) बेंसीशहर नगरपालिका, गुमानसिंह अर्याल (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

४) मस्र्याङ्दी गाउँपालिका, अर्जुन गुरुङ (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

तनहुँ

१) घिरिङ गाउँपालिका, होमबहादुर थापा (कांग्रेस र नेकपा एसको तालमेल)

२) बन्दीपुर गाउँपालिका, सुरेन्द्रबहादुर थापा (एक्लाएक्लै)

३) भिमाद नगरपालिका, दधिराज सुवेदी (कांग्रेस र नेकपा एसको तालमेल)

४) म्याग्दे गाउँपालिका, श्रीप्रसाद श्रेष्ठ (एक्लाएक्लै)

स्याङजा

१) आँधीखोला गाउँपालिका, विश्वनाथ पौडेल (तीन दलीय तालमेल)

२) कालीगण्डकी गाउँपालिका, खिमबहादुर थापा (कांग्रेस र राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी तालमेल)

३) फेदीखोला गाउँपालिका, घनश्‍याम सुवेदी (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

४) वालिङ नगरपालिका, कृष्ण खाँण (एक्लाएक्लै)

५) विरुवा गाउँपालिका, सूर्यबहादुर कुँवर (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

६) हरीनास गाउँपालिका, खिमनारायण मानन्धर (एक्लाएक्लै)

कास्की

१) अन्नपूर्ण गाउँपालिका, विष्णुबहादुर केसी (एक्लाएक्लै)

२) रूपा गाउँपालिका, नवराज ओझा (एक्लाएक्लै)

मनाङ

१) चामे गाउँपालिका, लोकेन्द्रबहादुर घले (एक्लाएक्लै)

२) मनाङ ङिस्याङ गाउँपालिका, कान्छा घले (एक्लाएक्लै)

मुस्ताङ

१) थासाङ गाउँपालिका, प्रदिप गौचन (एक्लाएक्लै)

२) लो-घेकर दामोदरकुण्ड गाउँपालिका, लोप्साङ छोम्पेल विष्ट (कांग्रेस र नेकपा एस तालमेल)

३) लोमन्थाङ गाउँपालिका, टसी न्हर्वु गुरुङ (एक्लाएक्लै)

४) वारागुङ मुक्तिक्षेत्र गाउँपालिका, रिङजीन नामगेल गुरुङ (एक्लाएक्लै)

पर्वत

१) महाशिला गाउँपालिका, इश्‍वरीप्रसाद भुसाल (तीनदलीय)

२) मोदी गाउँपालिका, हिरादेवी शर्मा (तीनदलीय)

म्याग्दी

१) अन्नपूर्ण गाउँपालिका, भारतकुमार पुन (एक्लाएक्लै)

२) बेनी नगरपालिका, सुरत केसी (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) मंगला गाउँपालिका, सतप्रसाद रोका (एक्लाएक्लै)

४) मालिका गाउँपालिका, बेगप्रसाद गर्बुजा (एक्लाएक्लै)

बागलुङ

१) ढोरपाटन नगरपालिका, देवकुमार नेपाली (पाँच दलीय तालमेल)

नवलपरासी(पूर्व)

१) कावासोती नगरपालिका, विष्णुप्रसाद भुसाल (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

२) देवचुली नगरपालिका, हरिप्रसाद न्यौपाने (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) बुलिङटार गाउँपालिका, दिपेन्‍द्र सुनारी (एक्लाएक्लै)

४) बौदीकाली गाउँपालिका, प्रकाश ओझा (एक्लाएक्लै)

५) मध्यविन्दु नगरपालिका, भीमलाल अधिकारी (एक्लाएक्लै)

६) विनयी त्रिवेणी गाउँपालिका, घनश्याम गिरी (एक्लाएक्लै)

लुम्बिनी प्रदेशः जितको २५ तह

गठबन्धनलाई जितेको १७ तह, एक्लाएक्लैमा ७, गठबन्धनको सहारामा जितेको १

गुल्मी

१) छत्रकोट गाउँपालिका, रामप्रसाद पाण्डेय (कांग्रेस र राजमो तालमेल)

२) मुसिकोट नगरपालिका, जीबलाल खरेल जीवन (तीनदलीय तालमेल)

३) सत्यवती गाउँपालिका, टीकाराम पाण्डे (तीनदलीय तालमेल)

पाल्पा

१) तिनाउ गाउँपालिका, प्रेम श्रेष्ठ (पाँच दलीय तालमेल )

२) निस्दी गाउँपालिका, मुक्तबहादुर सारु (पाँच दलीय तालमेल)

३) पूर्वखोला गाउँपालिका, नुनबहादुर थापा (पाँच दलीय तालमेल)

४) बगनासकाली गाउँपालिका, सरस्वती दर्लामी (चिदी) (पाँच दलीय तालमेल)

५) माथागढी गाउँपालिका, यमबहादुर चिदी (एक्लाएक्लै)

रूपन्देही

१) ओमसतिया गाउँपालिका, मन्जितकुमार यादव (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

२) गैडहवा गाउँपालिका, सुरेन्द्र पौड्याल (एक्लाएक्लै)

३) देवदह नगरपालिका, ध्रुवप्रसाद खरेल (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

अर्घाखाँची

१) पाणिनी गाउँपालिका, टेकराज न्यौपाने (एक्ला एक्लै)

२) मालारानी गाउँपालिका, दलबहादुर भट्टराई (तीनदलीय तालमेल)

३) सन्धिखर्क नगरपालिका, कृष्‍णप्रसाद श्रेष्‍ठ (तीनदलीय तालमेल)

कपिलवस्तु

१) बाणगंगा नगरपालिका, चक्र पाणी अर्याल (माओवादी केन्द्र र नेकपा एस तालमेल)

२) यसोधरा गाउँपालिका, शिव दयाल तिवारी (एक्लाएक्लै)

३) विजयनगर गाउँपालिका, गोपालबहादुर थापा (एक्लाएक्लै)

प्यूठान

१) नौवहिनी गाउँपालिका, दिलबहादुर थापा (पाँच दलीय तालमेल)

२) सरुमारानी गाउँपालिका, झगबहादुर विश्‍वकर्मा (तीनदलीय तालमेल)

रोल्पा

१) त्रिवेणी गाउँपालिका, कर्णबहादुर बाँठा मगर (कांग्रेससँग तालमेल गरेर जितेको)

दाङ

१) घोराही उपमहानगरपालिका, नरुलाल चौधरी (पाँचदलीय तालमेल)

बर्दिया

१) बासगढी नगरपालिका, खडकबहादुर खड्का (एक्लाएक्लै)

नवलपरासी (पश्चिम)

१) रामग्राम नगरपालिका, धनपत यादव (एक्लाएक्लै)

२) सरावल गाउँपालिका, सुखाडीप्रसाद चौधरी थारु (एक्लाएक्लै)

३) सुनवल नगरपालिका, विमला अर्याल (कांग्रेस र माओवादी तालमेल)

कर्णाली प्रदेशः १५ तहमा जित, एकमा निर्विरोध

एक्लाएक्लैमा जितेको ५ तह, गठबन्धनलाई जितेको ९ तह

सल्यान

१) कालीमाटी गाउँपालिका, दानबहादुर खत्री केसी (माओवादी केन्द्र र नेकपा एस तालमेल)

२) छत्रेश्वरी गाउँपालिका, ओजबहादुर बुढाथोकी (माओवादी केन्द्र र नेकपा एस तालमेल)

सुर्खेत

१) चिङ्गाड गाउँपालिका, बोधविक्रम जिसी (एक्लाएक्लै)

२) भेरीगंगा नगरपालिका, यज्ञप्रसाद ढकाल (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

३) वीरेन्द्रनगर नगरपालिका, मोहनमाया भण्डारी (कांग्रेस र माओवादी केन्द्र तालमेल)

४) सिम्ता गाउँपालिका, ऐनबहादुर चन्द (तीनदलीय तालमेल)

दैलेख

१) आठबीस नगरपालिका, तर्कबहादुर बडुबाल (एक्लाएक्लै)

२) गुराँस गाउँपालिका, टोपबहादुर बीसी (एक्लाएक्लै)

३) डुंगेश्वर गाउँपालिका, सुन्दरकुमार केसी (एक्लाएक्लै)

४) नारायण नगरपालिका, लोमन शर्मा (कांग्रेस र नेकपा एस तालमेल)

जाजरकोट

१) जुनीचाँदे गाउँपालिका, बेदबहादुर शाही (माओवादी–कांग्रेस तालमेल)

२) बारेकोट गाउँपालिका, वीरबहादुर गिरी (माओवादी–कांग्रेस तालमेल)

३) भेरी नगरपालिका, चन्द्रप्रकाश घर्ती (माओवादी–कांग्रेस तालमेल)

डोल्पा

१) त्रिपुरासुन्दरी नगरपालिका, जनचन्द्र रोकाया (एक्लाएक्लै)

२) शे फोक्सुण्डो गाउँपालिका, धावा सम्डुक गुरुङ (निर्विरोध)

सुदूरपश्चिम प्रदेशः जितेको २४

गठबन्धनलाई जितेको १५, एक्लाएक्लैमा जितेको ९

बाजुरा

१) खप्तड छेडेदह गाउँपालिका, दिलबहादुर रावत (एक्लाएक्लै)

२) गौमुल गाउँपालिका, हरिबहादुर रोकाया (एक्लाएक्लै)

३) जगन्‍नाथ गाउँपालिका, कालीबहादुर शाही (तीनदलीय तालमेल)

४) बडीमालिका नगरपालिका, अमरबहादुर खड्का (एक्लाएक्लै)

५) बुढीनन्दा नगरपालिका, जनककुमार बोहरा (एक्लाएक्लै)

बझाङ

१) तलकोट गाउँपालिका, कलकबहादुर रोकाया (तीनदलीय तालमेल)

२) थलारा गाउँपालिका, प्रकाशबहादुर रोकाया (तीनदलीय तालमेल)

३) साइपाल गाउँपालिका, मानवीर बोहरा (एक्लाएक्लै)

अछाम

१) तुर्माखाँद गाउँपालिका, डम्बरबहादुर बीसी (एक्लाएक्लै)

२) मंगलसेन नगरपालिका, पदमबहादुर बोहरा (तीनदलीय)

डोटी

१) जोरायल गाउँपालिका, दुर्गा दत्त ओझा (माओवादी केन्द्र र नेकपा एसको तालमेल)

कैलाली

१) चुरे गाउँपालिका, चक्रबहादुर बोगटी (तीनदलीय तालमेल)

२) बर्दगोरिया गाउँपालिका, कर्णबहादुर कुँवर (तीनदलीय तालमेल)

कञ्चनपुर

१) दोधारा चाँदनी नगरपालिका, किशोर कुमार लिम्बु (एक्लाएक्लै)

२) लालझाडी गाउँपालिका, निर्मल राना (एक्लाएक्लै)

बैतडी

१) दशरथचन्द नगरपालिका, पुष्करराज जोशी (नेकपा एस र माओवादी केन्द्रको तालमेल)

२) दोगडाकेदार गाउँपालिका, चक्रबहादुर कार्की (माओवादी केन्द्र र कांग्रेसको तालमेल)

३) पन्चेश्वर गाउँपालिका, गोरखबहादुर चन्द (तीनदलीय तालमेल)

४) सुर्नया गाउँपालिका, अम्मरबहादुर कुँवर (नेकपा एस र माओवादी केन्द्रको तालमेल)

दार्चुला

१) दुहुँ गाउँपालिका, नरेन्द्रबहादुर सिंह बडाल (कांग्रेस र माओवादी केन्द्रको तालमेल)

२) महाकाली नगरपालिका, नरसिंह चैंसिर (कांग्रेस र माओवादी केन्द्रको तालमेल)

३) मालिकार्जुन गाउँपालिका, हिरासिंह धामी (कांग्रेस र माओवादी केन्द्रको तालमेल)

४) व्याँस गाउँपालिका, मंगलसिंह धामी (कांग्रेस र माओवादी केन्द्रको तालमेल)

५) शैल्यशिखर नगरपालिका, विजयसिंह धामी (कांग्रेस र माओवादी केन्द्रको तालमेल)

प्रतिक्रिया दिनुहोस
महाभियोग निष्क्रिय भएको छैन : सञ्चारमन्त्री

    प्रधानन्यायाधीस चोलेन्द्र शमशेर जबरामाथिको महाअभियोग प्रस्ताव निष्क्रिय भएको पत्र संसद सचिवालयले

राणालाई छेक्न बारका वकिल सर्वोच्च गेटमा

    प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्रशमशेर राणालाई सर्वोच्च छिर्न नदिन बारका वकिलहरू गेटमा बसेका छन्

महन्थ ठाकुरलाई राष्ट्रपति बनाउने काङ्ग्रेको तयारी

    अबको राष्ट्रपति कसलाई बनाइएला भन्ने जिज्ञाशा सर्वत्र प्रकट भएको छ ।

गठबन्धनको बहुमत पुगेन, यस्ताे छ प्रतिनिधिसभाकाे हिसाबकिताब

    मंसिर ४ गते सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचनको