सौर्य एयरलाइन्सका अध्यक्ष पोखरेलद्धारा सयौं वृद्धा आमाको सम्मान 

 

मातातिर्थ औसीमा सामान्यतः सवैले आ–आफ्ना घरमा आमाप्रति विशेष भक्ति र भावयुक्त सम्मान गर्छन । तर, पूर्वी नेपाल झापाका एक जना व्यवसायीले भने आमाको मुख हेर्ने दिनलाई अलिक विशेष ढंगले मनाए ।

सौर्य एयरलाइन्सका अध्यक्ष दिपक पोखरेलले आफ्ना वयोवृद्ध आमा वुवासँगै स्थानीय ५ सय ६० जना आमाहरुलाई आफ्नै आँगनीमा भेला गरेर आमाको मुख हेर्ने दिन मनाएका छन् । सवै आमाहरुलाई घरको आँगनीमा विशेष जमघट गरेर आमाको मुख हेर्ने कार्यक्रम गरेको उनले बताए ।
झापाको भद्रपुर स्थित निवासमा दिनभरीजसो वृद्धाआमाहरुको बाक्लो उपस्थिति थियो । सवैलाई दोसल्ला ओढाएर विशेष भोज सहित पोखरेलले वृद्धाआमाको सम्मान गरेका थिए । झापा चन्द्रगढी स्थित ओम साई अस्पतालका अध्ययक्ष समेत रहेका पोखरेल पूर्वी क्षेत्रकै चर्चित व्यवसायी हुन । त्यसक्षेत्रमा उनी सामाजिक क्षेत्रमा प्रसिद्धी कमाएका व्यवसायीको रुपमा परिचित छन ।

आफ्नै घरको आँगनीमा वृद्धा आमाहरुको जमघट गरेर उनीहरुको स्वास्थ्य परिक्षण देखि सम्पूर्ण व्यवस्था पोखरेले मिलाएका थिए । यसबाट खुसी देखि वृद्धा आमाहरुले पोखरेललाई आर्शिवाद व्यक्त गरेका थिए । आफुलाई गरेको सम्मान र भक्तिभावबाट प्रभावित भएर वृद्धा आमाहरु निकै खुुसी देखिएका थिए ।
पोखरेलले वृद्धा आमालाई गरेको सम्मानभावलाई प्रचारको रुपमा नभै दायित्वको रुपमा लिएको बताए । ‘सबै आमा समान हुन, आमाबुवा खुसी भए संसार खुसी हुन्छन्’, पोखरेलले भने । उनले वृद्धवृद्धा अभिभावकको सम्मान गर्दा नै आफुलाई आत्मसन्तुष्टी प्राप्त हुने गरेको बताए । उनले वृद्धवृद्धाहरुको स्वास्थ्य उपचारका लागि आफु सम्वद्ध अस्पतालमा पनि विशेष सहुलियतको व्यवस्था गरेका छन् ।

 

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
थापाथलीमाको सुकुम्वासी बस्ती हटाउन पछि नहट्ने महानगर

  काठमाडौं महानगरका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन) थापाथलीको सुकुम्वासी बस्तीलाई कुनै पनि हालतमा

आवासविहीन सुकुमबासीको राजनीति नगरौँ – बाबुराम भट्टराई

  ‘आवासविहीन सुकुमबासीको संवेदनशील प्रश्नमाथि कसैले छुद्र राजनीति नगरौँ ।  पूर्वप्रधानमन्त्री डा.बाबुराम भट्टराईले

समानुपातिकमा नेकपा एमाले अगाडि

  मंसिर ४ मा सम्पन्न आम निर्वाचनको समानुपातिकतर्फ नेकपा एमालेले निरन्तर अग्रता कायम

कांग्रेसको सरकार बने मुख्यमन्त्री म हुन्छु : इन्द्र बानियाँ

  नेपाली कांग्रेसका नवनिर्वाचित प्रदेशसभा सदस्य इन्द्रबहादुर बानियाँले वागमती प्रदेशमा नेपाली कांग्रेसको सरकार