रुपन्देहीमा गठबन्धन तोडिएपछि भाँडभैलो 

 

भागबन्डा नमिलेपछि रुपन्देहीमा पाँच दलीय चुनावी गठबन्धन तोडिएको छ । जसअनुसार सत्तापक्षीय गठबन्धनले आआफ्ना उमेदवार सिफारिस गरेका छन् ।

१६ पालिका रहेको रुपन्देहीकाे बुटवलमा जसपाले आइतबार गठबन्धनविरुद्ध मेयर र उपमेयरमा उम्मेदवारी दिएको थियाे । नेकपा एकीकृत समाजवादीले साेमबार बुटवलबाहेक सबै पालिकामा उम्मेदवारी घोषणा गरेको छ ।  नेपाली कांग्रेसले १५ वटा पालिकामा एकल उम्मेदवारी घोषणा गरेपछि साना दलले असन्तुष्टि जनाएका थिए । जसले विवादकाे रुप लियाे ।

गठबन्धन दलले लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिकासहित मर्चवारी, सम्मरीमाइ, गैडहवा, मायादेवी र कोटहीमाइमा अगल–अगल उम्मेदवार उठाउने सहमति गरेका थिए । बाँकी नौवटा स्थानीय तहमा कांग्रेसले प्रमुख नछोड्ने र माओवादी केन्द्रले उपप्रमुख दाबी गरेपछि नेकपा एकीकृत समाजवादी एक्लिएको छ ।

बुटवल उपमहानगरपालिकाबाहेक अन्य पालिकामा गठबन्धन तोडिएको नेता सिद्धिचरण भट्टराईले बताए । ‘बुटवलबाहेक सबैमा हाम्रो उम्मेदवारी दर्ता हुन्छ । अस्तित्व नस्वीकार्ने भएपछि किन गठबन्धन आवश्यक पर्यो ?’, उनले भने ।

बुटवलमा कांग्रेसबाट प्रमुख पदका उम्मेदवार खेलराज पाण्डे र उपप्रमुखमा नेकपा एसका चीनबहादुर गुरुङलाई सिफारिस गरिए पनि जसपाले गठबन्धन नमानी अलग्गै उम्मेदवारी दिएको छ । नेकपा एसले देवदहकाे प्रमुखमा छविलाल भट्टराई र उपप्रमुखमा सरस्वती पोखरेललाई उम्मेदवार बनाएको छ । अन्यमा तयारी भइरहेकाे उसले जनाएको छ ।

कांग्रेस जिल्ला सभापति रामकृष्ण खाँणका अनुसार कांग्रेसले १६ वटा स्थानीय तहमध्ये १५ वटाकाे प्रमुख पदमा उम्मेदवार सिफारिस गरेको छ । जसअनुसार बुटवल उपमहानगरपालिकामा खेलराज पाण्डे, तिलोत्तमा नगपालिकामा रामकृष्ण खाँण, देवदह नगरपालिकामा हीराबहादुर केसी, सैनामैना नगरपालिकामा फणिन्द्र शर्मालाई सिफारिस गरेको छ । उनीहरुमध्ये हीराबहादुर देवदहका बहालवाला प्रमुख हुन् ।

सैनामैना नगरपालिकासहित ५ पालिका प्रमुख मागेको माओवादी केन्द्र पनि गठबन्धनमा अलपत्र परेको छ । कांग्रेसले ओमसतियाबाहेक अन्त माओवादीलाई नेतृत्व दिन नचाहेपछि ऊ अलपत्र परेको हो । सैनामैनामा मेयरको प्रचार गरेका नेता नारायण महत कांग्रेस नेता फणिन्द्र शर्मा मेयर र उनी उपमेयरमा लड्ने गरी सहमति गरेका छन् । माओवादीले ओमसतिया गाउँपालिकामा मात्रै प्रमुख पदमा उम्मेदवारी दिने तयारी गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
थापाथलीमाको सुकुम्वासी बस्ती हटाउन पछि नहट्ने महानगर

  काठमाडौं महानगरका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन) थापाथलीको सुकुम्वासी बस्तीलाई कुनै पनि हालतमा

आवासविहीन सुकुमबासीको राजनीति नगरौँ – बाबुराम भट्टराई

  ‘आवासविहीन सुकुमबासीको संवेदनशील प्रश्नमाथि कसैले छुद्र राजनीति नगरौँ ।  पूर्वप्रधानमन्त्री डा.बाबुराम भट्टराईले

समानुपातिकमा नेकपा एमाले अगाडि

  मंसिर ४ मा सम्पन्न आम निर्वाचनको समानुपातिकतर्फ नेकपा एमालेले निरन्तर अग्रता कायम

कांग्रेसको सरकार बने मुख्यमन्त्री म हुन्छु : इन्द्र बानियाँ

  नेपाली कांग्रेसका नवनिर्वाचित प्रदेशसभा सदस्य इन्द्रबहादुर बानियाँले वागमती प्रदेशमा नेपाली कांग्रेसको सरकार