भागवण्डाको नयाँ झमेलामा गठबन्धनमा, फेरी रन्किए माधव नेपाल 

 

मंगलबार मध्यरातमा बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले पनि भागवण्डा मिलाउन सकेन छ । गठबन्धनले महानगरपालिकाको भागवण्डा मिलाए पनि उपमहानगरपालिकाको बाँडफाड सकसपूर्ण देखिएको छ ।

यसै क्रममा जनकपुर र नेपालगञ्ज उपमहानगरमा भागबण्डा नमिलेपछि आज पनि सत्ता गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । जनकपुर र नेपालगञ्ज उपमहानगरपालिकाको दुवै मेयरको पदमा जसपाले दावी नछोडेपछि समस्या उही रहेको हो ।

११ वटा उपमहानगरमध्ये धरान र धनगढीमा कांग्रेसले मेयर र माओवादीले उपमेयर तथा इटहरी, बुटवल र तुलसीपुरमा कांग्रेसले मेयर र एकीकृत समाजवादीले उपमेयर पाउने सहमति भएको छ । त्यस्तै, घोराही र जितपुर–सिमरामा माओवादीलाई मेयर र कांग्रेसलाई उपमेयर दिने गरी बाँडफाँट भएको छ ।

हेटौंडामा मेयर एकीकृत समाजवादी र उपमेयर कांग्रेस तथा कलैयामा मेयर कांग्रेस र उपमेयर जसपाले पाउने सहमति भएको छ । ६ वटा महानगरमा कांग्रेसले ३ वटा, माओवादी, जसपा र नेकपा एसले एक एक वटा मेयर पाउने सहमति भइसकेको छ ।

यद्यपि गठबन्धनका शीर्ष नेतृत्वले बालुवाटारमा गरेको सहमतिमा भने स्थानीय नेता कार्यकर्ताहरुले आक्रोश र असन्तुष्टि पोखेका छन् । भरतपुर, पोखरा र वीरगञ्जमा अरु दललाई नेतृत्व दिने प्रधानमन्त्री एवम् कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवाले निर्णय गरेसँगै कांग्रेसका भूगोलका नेता कार्यकर्ताहरुले असन्तुष्ट व्यक्त गरेका हुन् ।

उनीहरुले विद्रोह गर्ने र निर्वाचनको परिणामको जिम्मा नलिनसम्म चेतावनी दिएका छन् । उता पोखरामा गठबन्धनका उम्मेदवारले कांग्रेसको रुख चिन्हबाट चुनावमा प्रतिस्पर्धा गर्नुपर्ने कांग्रेसका नेताहरुले शर्त राखेका छन् । नत्र गठबन्धन बहिष्कार गर्ने उनीहरुको चेतावनी रहेको छ ।

नेकपा एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले सत्ता गठबन्धनको भागबण्डामा आफूहरूलाई अपमान गर्न खोजिएको भन्दै कुनै पनि पक्षबाट हुने अपमान सैह्य नहुने बताएका छन् । नेकपा गौरवशालीसँग पार्टी एकता घोषणा सभालाई सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष नेपालले आफूहरू अपमान सहन नसकेर विद्रोह गरेका शक्ति भएकाले आफूहरूको शक्तिलाई कम नआँक्न चेतावनी दिए ।

नेपालले भने- हामी अपमान सहन जन्मिएका होइनौँ,अपमानका विरुद्ध विद्रोह गरेका शक्ति हौँ । हामी हाम्रो शक्तिको अति मूल्याङ्कन गर्दैनौँ तर अवमूल्यन गर्न पनि पाइँदैन । नेपालले सात महिनामै नेकपा एसले मेची देखि महाकालीसम्म जनलहर सिर्जना गरेको बताए । उनले सत्ता गठबन्धनमा चुनावी तालमेल हुने भन्दै भागबण्डा हैसियत अनुसार नै हुने बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमाले अध्यक्ष ओलीको शरणमा वामदेव गौतम

    नेकपा एकता राष्ट्रिय अभियान पार्टीको अध्यक्ष बनेका वामदेव गौतम एमाले अध्यक्ष

म पुरानो डाइभर हुँ नि : अध्यक्ष ओली

    नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली धान रोपाईंमा सहभागी हुुनुभएको

प्रभु बैंक र फोकसवान पेमेण्ट सोलुसन्सबीच सम्झौता

      प्रभु बैंक लि. र फोकसवान पेमेण्ट सोलुसन्स् प्रा.लि. का विच

विवादित मन्त्री विमलाले दिइन् राजीनामा

    लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले पदबाट राजीनामा दिएकी छन्