ओखलढुंगामा भत्कियो चुनावी गठबन्धन 

 

भागबण्डा नमिल्दा ओखलढुंगामा पनि चुनावी भठबन्धन भत्केको छ । ८ वटा स्थानीय तहमध्ये नेपाली कांग्रेसले ६ वटामा प्रमुख दाबी गरेपछि माओवादीलगायत गठबन्धनमा आबद्ध दल बिच्किएका हुन् । २०७४ सालको चुनावमा ओखलढुंगाका चारवटा स्थानीय तहमा कांग्रेसले जितेको थियो भने तीनवटा नेकपा एमाले र एकवटामा माओवादीवादी केन्द्रले जितेको थियो । यहाँ माओवादीले पनि तीनवटा स्थानीय तहमा दाबी गरेको छ ।

गठबन्धनमा आबद्ध दलबीच पटक–पटक सहमतिको प्रयास भए पनि भागबण्डामा कुरा नमिलेपछि गठबन्धन नै भत्केको माओवादी केन्द्र ओखलढुंगाका अध्यक्ष निशान्त शर्माले बताए । ‘हामीले कम्तिमा तीनवटा स्थानीय तहमा प्रमुख पदको उम्मेदवार मागेका हौं’, उनले भने, ‘तर नेपाली कांग्रेसले जसरी पनि ६ वटा आफूले नै राख्ने अडान नछाडेपछि गठबन्धन गर्नुको अर्थ नै भएन ।’

गठबन्धनमा कुरा नमिलेपछि चार दलबीच आपसमा स्वच्छ प्रतिस्पर्धा गर्ने गर्ने सहमतिसमेत भएको छ । ‘माओवादी केन्द्रको आधार क्षेत्रमा समेत कांग्रेसले दाबी गरेका कारण चुनावी गठबन्धन तोडियो, अब हामी मैत्रीपूर्ण प्रतिस्पर्धा गर्छौं’, निशान्तले भने ।

आफूहरूलाई माओवादीदेखि जिल्लामा रहेका साना दलहरूलाई पनि मिलाउनु पर्ने दायित्व भएका कारण समस्या भएको नेपाली कांग्रेस ओखलढुङ्गाका उपसभापति अजय लुइँटेलले बताए । उनले भने, ‘हामीले पहिला जितेको ४ सहित ६ वटा र माओवादीलाई एक स्थानीय तह दिने भन्दा पनि उहाँहरू पछि हट्नु भयो । अब जिल्लामा स्वच्छ प्रतिस्पर्धा हुन्छ, चुनावी तालमेल हुँदैन ।’

ओखलढुङ्गामा कांग्रेसले २०७४ सालमा जितेका चार सहित ६ वटा स्थानीय तहमा दाबी गरेको थियो भने लिखु, चम्पादेवी र चिशंखुगढी गाउँपालिकामा माओवादी केन्द्रले दाबी गरेको थियो । यस्तै जसपाले मानेभञ्ज्याङ र खिजीदेम्बामा दाबी गरेको थियो भने समाजवादीले सिद्धिचरण नगरपालिकामा दाबी गरेको थियो ।

माओवादीले चिशंखुगढीमा निशान्त शर्मा र लिखुमा बाबुराम गौतमलाई उम्मेदवार बनाउने निर्णय पनि गरेको छ । जिल्लामा दुई गाउँपालिका चिशंखुगढीमा जीवनकुमार थापा र मानेभञ्ज्याङमा रूपलाल तामाङलाई एमालेले पनि उम्मेदवार घोषणा गरिसकेको छ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमाले अध्यक्ष ओलीको शरणमा वामदेव गौतम

    नेकपा एकता राष्ट्रिय अभियान पार्टीको अध्यक्ष बनेका वामदेव गौतम एमाले अध्यक्ष

म पुरानो डाइभर हुँ नि : अध्यक्ष ओली

    नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली धान रोपाईंमा सहभागी हुुनुभएको

प्रभु बैंक र फोकसवान पेमेण्ट सोलुसन्सबीच सम्झौता

      प्रभु बैंक लि. र फोकसवान पेमेण्ट सोलुसन्स् प्रा.लि. का विच

विवादित मन्त्री विमलाले दिइन् राजीनामा

    लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले पदबाट राजीनामा दिएकी छन्