काठमाडौंको मेयरमा भुवन केसीले उम्मेदवारी दिने 

 

आउँदो वैशाख ३० गते हुन लागेको स्थानीय तहको निर्वाचनमा काठमाडौं महानगरपालिकाको मेयर पदमा चर्चित अभिनेता भुवन केसीले उम्मेदवारी दिने भएका छन् । कानुन व्यवसायी एवम् सञ्चारकर्मी/अभियन्ता स्वागत नेपाल अध्यक्ष रहेको उन्नत लोकतन्त्र पार्टीबाट भुवनले मेयर पदमा उम्मेदवारी दिन लागेका हुन् । मंगलबार बसेको सो पार्टीको केन्द्रीय कमिटी बैठकले काठमाडौंको मेयरमा अभिनेता केसीलाई उठाउने निर्णय गरेको बताइएको छ ।

अभिनेता केसीलाई उन्नत लोकतन्त्र पार्टीले परराष्ट्र विभागको विभागीय अध्यक्षको जिम्मेवारीसमेत दिएको छ । त्यस्तै, काठमाडौं महानगरपालिकाको उपमेयर पदमा रेश्मा लामालाई उठाउने निर्णय सो पार्टीले गरेको छ । मेयर र उपमेयर पदका उम्मेदवारले स्थानीय तहको निर्वाचनमा मतदातालाई प्रभावित गर्न एक रुपैयाँ पनि खर्च नगर्ने पार्टीले उल्लेख गरेको छ ।

२०७० सालको संसदीय निर्वाचनमा एमालेले भुवन केसीलाई काठमाडौं क्षेत्र नम्बर १ बाट उठाउने निर्णय गरेको थियो । तर, उनलाई टिकट दिएको भन्दै पार्टीभित्र विरोध भएपछि २४ घन्टामै उनको टिकट खोसियो । यसपछि एमालेसँग उनी टाढिएका थिए । केही दिनयता उनी राप्रपामा प्रवेश गर्न लागेको चर्चा चलेको थियो ।

यसरी उन्नत लोकतान्त्रिक पार्टीले भुवन केसीको उम्मेदवारीबारे सार्वजनिक विज्ञप्तिमार्फत् जानकारी गराएको भए पनि अभिनेता केसीले हालसम्म आफूले कुनै राजनीतिक दलका तर्फबाट उम्मेदवारी दिने निर्णय नगरेको स्पष्टिकरण दिएका छन् ।

मेयरमा आफ्नो उम्मेदवारीसम्बन्धी समाचार सार्वजनिक भएपछि घटना र विचारलाई संक्षिप्त प्रतिक्रिया दिँदै उनले भने, ‘मलाई सबैले माया गर्छन्, त्यही मायाका कारण मेराबारे हरेक कुरालाई समाचारको विषय बन्ने/बनाइने गरेको मेरो बुझाइ छ । विभिन्न राजनीतिक दलको नेतृत्वले मलाई आफ्नो पार्टीमा प्रवेश गरी महत्वपूर्ण जिम्मेवारी लिन आग्रह पनि गर्ने गर्नुभएको छ । तर, हालसम्म मैले कुनै पनि दलका तर्फबाट मेयरमा उम्मेदवारी दिने निर्णय नलिएको विनम्र जानकारी गराउन चाहन्छु ।’

प्रतिक्रिया दिनुहोस
यसरी हुन सक्छन् एमाले–माओवादीको केन्द्रदेखि प्रदेशसम्म सरकार

    नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकार गठनबारे सबै विकल्प खुला राख्ने निर्णय लिएपछि

यी हुन् एमालेबाट चुनिनसक्ने समानुपातिकका सांसदहरू

    ४ मंसिरमा सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनको मतपरिणाम अन्तिम

बागबजार क्षेत्रका व्यवसायी पार्किङ माग गर्दै आन्दोलनमा

  सडक किनारमा पार्किङ गर्न नदिएको विरोधमा बागबजार क्षेत्रका व्यवसायी आन्दोलनमा उत्रिएका छन्

त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल आज दिनभर प्रभावित

    त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा आज (बिहीबार) क्यालिब्रेसन (यान्त्रिक परीक्षण) उडान हुँदैछ। थाइल्याण्डको