अदालतले बनाइदिएको गठबन्धन जनताले पछार्नेछ : अध्यक्ष ओली 

नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सर्वाेच्च अदालतकोपरमादेशबाट बनाइ दिएको पाँच दलीय गठबन्धन र सरकारलाई जनताको आँगनमा लगेर पछार्ने घोषणा गर्नुभएको छ । एमाले सम्पर्क समन्वय कमिटीले आज काठमाडौंमा आयोजित प्रशिक्षणमा बोल्दै अध्यक्ष ओलीले यस्तो घोषणा गर्नुभएको हो ।

‘बैशाख ३० गते हुने स्थानीय निर्वाचनबाट संघ र प्रदेशको निर्वाचनको झलक दिनु छ, ताकि यिनीहरुलाई निन्द्रा लाग्न छाडोस, खान रुच्न छाडोस, अदालतले बनाएको गठबन्धन र सरकारलाई जनताको आँगनमा लगेर पछार्नुपर्छ,’ अध्यक्ष ओलीले भन्नुभयो, ‘यो अदालतले बनाइदिएको गठबन्धन हो । जनताले हो र गठबन्धन बनाइदिएको रु भोटले हो र ? यस्तालाई जनताको आँगनमा लगेर पछार्नुपर्छ । अदालतले बनाएको सरकारलाई मुद्दा लड्न जाउ भन्ने हो, हामी जनताको बीचमा जाने हो ।’

उहाँले अवको चुनावमा कांग्रेसलाई १३ सिटमा झार्नु पर्ने बताउनु भयो । ‘अघिल्लो चुनावमा कांग्रेसले २३ सिट जितेको थियो, २३ बाट १३ मा झारिदिनुपर्छ अवको चुनावमा,’ ओलीले भन्नुभयो, ‘अव कांग्रेसलाई किन हाल्ने भोट । बृद्धबृद्धाले कांग्रेसलाई भोट हाल्दैनन, भत्ता खाने बेला भइसकेको छ अव कांग्रेसलाई किन हाल्ने भोट भन्छन, हाल्दैनन, युवाले पनि यस्तोबितण्डा मच्चाउनेलाई किन भोट हाल्नेभन्छन, हाल्दैनन ।’

अध्यक्ष ओलीले पाँच दललाई गिद्धको संज्ञा पनि दिनुभयो । ‘एउटा गिद्ध घरको घुरीमा बस्यो भने पुजा गर्छन, के के गर्छन, यहाँ त पाँच पाँच ओटा बसेका छन,’ ओलीले भन्नुभयो । उहाँले महाभारतको नाबालक अभिमन्यूलाई महारथी मिलेर चक्रब्यूँहमा पारी मारेको प्रसंग कोट्याउँदै अहिलेको अभिमन्यूलाई त्यो संभव नहुने बताउनु भयो ।

‘त्यो अभिमन्यू नाबालक थियो, चक्रब्यूँहमा पून मात्रै आउँथ्यो, निस्कन आउँदैनथियो, अहिलेको अभिमन्यूलाई चक्रब्यूँह तोडेर पस्न पनि आउँछ, तोडेर निस्कन पनि आउँछ । यस्ता चक्रब्यूँहले हामीलाई रोक्न सक्दैन,’ ओलीले भन्नुभयो ।

उहाँले कांग्रेससँग जनतासँग जाने कुनै एजेण्डा नरहेकाले एमालेको भण्डाफोर गर्ने नीति लिएको भन्दै आउने स्थानीय चुनावमा एमालेले बहुमत सिट जित्नै पर्ने बताउनु भयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
गाउँ-गाउँमा नवनिर्वाचित सांसद : मतदातालाई धन्यवाद दिँदै खुसी साट्दै

    प्युठानमा नवनिर्वाचित जनप्रतिनिधिहरु मतदातालाई धन्यवाद दिन घरदैलोमा पुग्न थालेका छन्। यही

चुनाव हारेका देउवाका मन्त्रीहरु अझै सिंहदरवारतिर घाम ताप्दै

    सरकारमा रहेका ६ मन्त्री प्रतिनिधिसभामा पराजित भएका छन् तर राजीनामा दिएका

समानुपातितर्फ एमालेले २५ लाख मत कटायो, माओवादी चौथो नम्बरमा (सूचीसहित)

    प्रत्यक्षतर्फको मतगणना करिब सकिन लाग्दा समानुपातितर्फको गणना जारी छ । आइतबार

दोलखाका १० मतदान केन्द्रमा १५ गते पुन: निर्वाचन गर्ने निर्णय

  दोलखा जिल्लाका १० वटा मतदान केन्द्रमा पुनः मतदानको मिति तोकिएको छ ।