कमल थापालाई किक हानेको महिना दिन नबित्दै पशुपतिको पार्टीमा भुकम्प,६ जना सांसद किन रन्किएकमल थापा नेतृत्वको राप्रपाबाट फुटेर बनेको राप्रपा प्रजातान्त्रिकमा असन्तुष्टि देखिन थालेको छ । सरकारमा जाने विषमया ‘हाइ लेभल’मा सहमति गरी तीन नेताहरु दीपक बोहरा, विक्रम पाण्डे र सुनील थापालाई शेरबहादुर नेतृत्वको सरकारमा पठाउने निर्णय भएपछि पूर्वराप्रपा नेपाल खेमाका नेताहरु असन्तुष्ट बनेका हुन् । हाल राप्रपा प्रजातान्त्रिकको पक्षमा १८ सांसद रहेका छन् भने ती मध्ये ६ सांसद पूर्वराप्रपा खेमाका हुन् । कमल थापाको पार्टी बाट साम्सद भएका ६ जना सहितका अन्य एक दर्जन नेता राणा संग असन्तुष्ट बनेका हुन्।

राप्रपा प्रजातान्त्रिकका अध्यक्ष पशुपति शमशेर राणाले आफूहरुलाई ‘मिनिमाइज्ड’ गरेको पूर्व राप्रपा पृष्ठभूमिका एक नेताले बताए । ‘नयाँ पार्टी निर्माणमा त्यत्रो सहयोग गर्दा अहिले सरकारमा जाने बेलामा चाहिँ मनपरी भएको छ’, ती नेताले भने, ‘तीन जनालाई मन्त्री बनाइँदा प्रत्यक्ष निर्वाचितको नाममा हामीलाई मिनिमाइज्ड गर्ने काम भएको छ ।’

स्रोतका अनुसार आइतबार बिहान बसेको पार्टी संसदीय दलको बैठकमा सरकारमा जाने विषयमा कुनै छलफल नगरी तीन जनालाई मन्त्री बनाउन लागिएको मात्रै जानकारी गराइएको थियो । बैठकमा ‘हाललाई प्रत्यक्ष निर्वाचितलाई मन्त्री बनाउने मापदण्ड बनाइएको र सोहि आधारमा बोहरा, पाण्डे र थापा मन्त्री बन्ने’ बताइएको थियो । नेतृत्वले तीन नेतालाई मन्त्री बनाउने बताएसँगै पूर्व राप्रपा नेपाल पृष्ठभूमिका नेताहरु असन्तुष्ट बनेका हुन् ।
एक सांसदले भने, ‘दुई जना प्रत्यक्ष निर्वाचितलाई बनाएर एक जना पूर्वराप्रपा पृष्ठभूमिकालाई मन्त्री बनाएका भए नेतृत्वप्रति विश्वास पैदा हुन्थ्यो । तर कुनै सरसल्लाह नै नगरी एकाएक मापदण्ड भन्दै एकपक्षीय रुपमा मन्त्री छान्नु ठीक भएन।’

तत्कालिन राप्रपा र राप्रपाबीच एकता भएको ८ महिनापछि सरकारमा सहभागिताका साथै अरु सैद्धान्तिक र वैचारिक मतभेदका कारण गत साउन २२ गते राणाले पार्टी फुटाएका थिए भने त्यसको २ सातापछि निर्वाचन आयोगबाट आधिकारिकता पाएका थिए ।
हाल राप्रपा प्रजातान्त्रिकको पक्षमा १८ सांसद रहेका छन् भने ती मध्ये ६ सांसद पूर्वराप्रपा खेमाका हुन् ।
कमल थापासँग पार्टी एकता हुँदा तत्कालिन राप्रपाका १२ सांसद थिए । जसमा बोहरा, पाण्डे र थापा निर्वाचित सांसद हुन् ।
यसैबीच राप्रपा प्रजातान्त्रिकको संसदीय दलको बैठकले बोहरालाई दलको नेता र विक्रम पाण्डेलाई दलको उपनेतामा सर्वसम्मत चयन गरेको छ । असन्तुष्टको समुहले राणालाई भेटेर कडा चुनौती दिने भएको श्रोतको भनाइ छ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
म पुरानो डाइभर हुँ नि : अध्यक्ष ओली

    नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली धान रोपाईंमा सहभागी हुुनुभएको

विवादित मन्त्री विमलाले दिइन् राजीनामा

    लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले पदबाट राजीनामा दिएकी छन्

एमाले-माओवादी ब्युँताउने सर्वोच्चको फैसला त्रुटिपूर्ण : वामदेव गौतम

    नेकपा एकता राष्ट्रिय अभियान पार्टीले एमाले र माओवादी केन्द्रलाई पूर्ववत अवस्थामा

एमाले अध्यक्ष ओलीको यस्तो छ धान रोप्ने कार्यक्रम

    नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली आफैले रोपाईंमा सहभागी हुनुहुने भएको