माथिल्लो तामाकोसी नमूना आयोजनाकाठमाडौँ । दोलखाको गौरीशंकर गाउँपालिका–१ लामाबगरमा निर्माणाधीन तामाकोसी जलविद्युत् आयोजना देशकै अत्यन्तै सस्तो र नमूना जलविद्युत् आयोजनामध्येको एक हो । यो आयोजनामा स्वदेशी पुँजी लगानी छ । यो आयोजना पूरा हुनेबित्तिकै देशको विद्युत् माग पूर्णरूपमा पूरा गर्न सकिने जलस्रोत विज्ञहरूको ठम्याइ छ ।

माथिल्लो तामाकोसीको क्षमता ४ सय ५६ मेगावाट भए पनि रोल्वालिङ खोला मिसाउँदा वार्षिक २ अर्ब ४५ करोड युनिट विद्युत् उत्पादन हुने छ यो अहिलेसम्म विद्युत् प्राधिकरणको प्रणालीमा जोडिएको कुल विद्युत्को ६० प्रतिशतभन्दा बढी हुने विद्युत् प्राधिकरणले जनाएको छ । विद्युत् प्राधिकरणको आफ्नै अग्रसरतामा निर्माणाधीन आयोजनाको गति सुस्त छ । आयोजना पूरा हुने समय र लागत दुवै दोब्बर भइरहेका छन् । तर, त्यही प्राधिकरणका कर्मचारीकै नेतृत्वमा निर्माणाधीन तामाकोसीको प्रगति उत्साहजनक छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य कटौती गर्न प्रधानमन्त्रीको निर्देशन

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य कटौती गर्न निर्देशन दिएका छन्। 

पेट्रोलमा प्रतिलिटर १४ रुपैयाँ ५६ पैसा नाफा

    नेपाल आयल निगम पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य समायोजन रोकेको छ ।

सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

ललितपुर महानगरले हटाउँदै लगनखेलको मञ्जुश्री पेट्रोल पम्प

  ललितपुर महानगरपालिकाले लगनखेलमा रहेको मञ्जुश्री पेट्रोल सेन्टर हटाउन सुरु गरेको छ ।