भाजपाका अध्यक्ष अमितलाई साक्षी राखेर गोर्खाल्याण्ड बारे के भने पवन चामलिंगले?सिक्किमका मुख्यमन्त्री पवन चाम्लिङ दिल्लीमा आयोजित नेडा (नर्थ इष्ट डेपलोपमेन्ट एलायन्स) को दोस्रो निर्वाचित सभामा भाग लिन दिल्ली पुगेका छन्। भाजपा अध्यक्ष अमित शाह समेत पूर्वोत्तर राज्यको मुख्यमन्त्रीहरूको उक्त सभामा सामेल भएका छन्।

नेडाको बैठकमा सिक्किमको लम्बित मागहरूलाई पुरा गरिनुपर्ने माग राख्दै मुख्यमन्त्री चामलिङले प्रस्तावित गोर्खाल्याण्ड क्षेत्रमा चलिरहेको आन्दोलन र यसको स्थायी समाधनको माग उठाएका छन्। दार्जीलिङको समस्याको कारण पछिल्लो ३३ वर्षदेखि सिक्किमको विकासमा बाधा पुगिरहेको उनले बताएका छन्। गोर्खाल्याण्ड आन्दोलनकै कारण सिक्किमे जनताले दुख पाएको भन्दै उनले अमित शाह संग माग पुरा गर्न पहल गरिदिन समेत अनुरोध गरे। साथै बंगालकी मुख्य मन्त्री गोर्खाल्याण्ड आन्दोलनमा बाधक भएको पनि चामलिंगको भनाइ थियो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
यसरी टाट पल्टियो श्रीलंकाको अर्थतन्त्र

    श्रीलंकाका प्रधानमन्त्री रनिल विक्रमासिंगेले देशको अर्थतन्त्र पूर्णरूपमा टाट पल्टेको घोषणा गरेका

अफगानिस्तानमा शक्तिशाली भूकम्प, २५० जनाको मृत्‍यु

    अफगानिस्तानमा बुधबार बिहान गएको शक्तिशाली भूकम्पमा परी हालसम्म २५० जनाको मृत्‍यु

अमेरिकी डलरको विनिमय दर हालसम्मकै उच्च

    नेपाली रुपैयाँ कमजोर अवस्थामा पुगेको छ । नेपाली मुद्राको तुलनामा अमेरिकी

ढलको पानी र पिसाबबाट बियर

    सिंगापुर सरकारले फोहोर पानीलाई रिसाइकल गर्ने अनौठो तरिका पत्ता लगाएको छ