देउवालाई कुर्सीबाट एमालेले घिसार्ने भन्दै यसरी कुर्लिए रावलप्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष भीम रावलले वर्तमान सरकारले स्वेच्छचारी रुपमा प्रादेशिक प्रशासकहरु नियुक्ती गरिरहेको भन्दै उक्त नियुक्ती तत्काल नरोके एमालेले वर्तमान सरकारको विकल्प खोज्ने चेतावनी दिएका हुन् ।

बुधबार रिपोर्टर्स क्लब नेपालले आयोजना गरेको साक्षात्कारमा उपाध्यक्ष रावलले वर्तमान सरकारको म्याद चार महिना मात्रै बाँकी रहेको उल्लेख गर्दै भने,‘यो सरकारको म्याद अब चार महिनामात्रै बाँकी छ, तर अहिले प्रदेशहरुमा धमाधम प्रशासकहरु नियुक्ती गरिरहेको छ भन्ने कुरा आएको छ, त्यसको लागि हामीसँग कुनै परामर्श गरेको छैन्, यदि यसैगरि स्वेच्छचारी ढंगले नियुक्ती गरियो भने एमालेले प्रतिवाद गर्छ, हामी हदैसम्मको कदम चाल्न बाध्य हुनेछौं।’

यद्यपि, उनले एमालेलाई अहिले नै सरकारमा जान हतार नभएको समेत जिकिर गरे । रावलले भने, ‘हामीलाई दुई–चार दिन सरकारमा जान रुचि छैन्, एमालेले अब बहुमत ल्याएर नेपाली जनताहरुको ढुकढुकीमा बसेर बहुमतको सरकार चलाउँछ।’

साक्षात्कारमा बोल्दै उनले निर्वाचन मिति घोषणा भैसकेको र निर्वाचन आचारसंहिता समेत लागु भैसकेको अवस्थामा वर्तमान सरकारले सर्वोच्च अदालतको फैसलाविरुद्ध मनपरी र स्वेच्छचारी ढंगले कर्मचारीहरुलाई जथाभावी चलाउने काम गरेको आरोप लगाए । उनले भने,‘निर्वाचन आयोगकै सचिवलाई सरकारले तीन चोटी सरुवा गर्यो, अब यस्तो काम बन्द गरोस्।’

त्यस्तै उनले वर्तमान सरकारले भ्रष्टाचारलाई संस्थागत गरेको समेत आरोप लगाए । उनले प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले भारत भ्रमणको बेला आफ्नो देशको प्रतिरक्षा गर्नुको साटो चाकडीको भाषणा गरेको समेत आरोप लगाए ।

रावलले प्रधानमन्त्री देउवाको भारत भ्रमणको बारेमा टिप्पणी गर्दै भने, ‘उनले यो देशलाई सार्वभौमसत्ता सम्पन्न ठान्नुभएको छ वा कसैको इकाई ? भ्रमणका बेला भएको संयुक्त वक्तव्यमा समेत कतिपय बुँदामा नेपाली मनलाई घोच्ने कुराहरु उल्लेख भएका छन्।’

देउवाको भारत भ्रमणको बेलामा भएका कतिपय गम्भिर विषयमा आफूले प्रमुख प्रतिपक्षी दलको हैसियतमा संसदमा कुरा उठाएपनि प्रधानमन्त्री देउवाले सार्वभौमसत्ता सम्पन्न संसदमा आएर बोल्न नसकेको गुनासो पोखे ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
जसपाले सवै मन्त्री फिर्ता बोलायो

    सत्तारुढ जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)ले पार्टीबाट सरकारमा सहभागी सबै मन्त्रीलाई फिर्ता

रवि लामिछानेको पार्टी निर्वाचन आयोगद्वारा दर्ता, चुनाव चिन्ह गोलाकारभित्रको घण्टी

    सञ्चारकर्मी रवि लामिछानेले गठन गरेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता

एमाले अध्यक्ष ओलीको शरणमा वामदेव गौतम

    नेकपा एकता राष्ट्रिय अभियान पार्टीको अध्यक्ष बनेका वामदेव गौतम एमाले अध्यक्ष

म पुरानो डाइभर हुँ नि : अध्यक्ष ओली

    नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली धान रोपाईंमा सहभागी हुुनुभएको