आर्यघाटमा पुग्न लागेको कांग्रेसलाई गगनले यसरी बचाए,खुमबहादुरको योजनामा ठक्कर लाग्दा को-को रमाएनेपाली कांग्रेसका युवा नेता गगन थापाले केही दिनअघि चितवनमा भनेका थिए भ्रष्टाचारीले कुनैहालतमा चुनाव लड्न पाउँदैनन् । उनको यो अभिव्यक्ति आफ्नै पार्टीका प्रभावशाली नेता तथा भ्रष्टाचारको आरोप जेल सजाय काटिसकेका खुमबहादुर खड्काविरुद्ध थियो ।

खुमबहादुरकै जोडबलमा निर्वाचनसम्बन्धी विधेयकमा कांग्रेसका केही सांसदले संशोधन प्रस्ताव दर्ता गराएका थिए । तर, अन्तिममा तीनै सांसदले विरोध र आलोचनाका बीच प्रस्ताव फिर्ता लिए । सोमबार संसदबाट बहुप्रतिक्षित प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचन सम्बन्धी विधेयक पारित भयो । भ्रष्टाचारीको चुनाव लड्ने सपना समाप्त भयो । एकहिसाबले भन्ने हो भने खुमबहादुरहरुको राजनीति समाप्न भयो । उनीहरु पार्टीमा मात्रै सिमित भए ।

यो विधेयकले खासगरी भ्रष्टाचार प्रमाणित भएका कांग्रेसका नेता प्रभावशाली नेता खुमबहादुर खड्का, चिरञ्जीवी वाग्ले, जेपी गुप्ता लगायत समाप्न भएका हुन् । भ्रष्टाचारीले चुनाव लड्न पाउनुपर्ने संशोधन फिर्ता गराउन कांग्रेकै नेता गगन थापाको ठूलो रोल छ ।

भ्रष्टाचारीको चुनाव लड्ने सपना चकनाचुर भएपछि गगन थापाले के भने ?

निर्वाचन विधेयकमा भ्रष्टाचारीले पनि चुनाव लड्न पाउनुपर्ने भन्दै कांग्रेसका सांसदहरुले संशोधन हालेपछि विरोधमा उत्रिएका युवा नेता गगन थापाले आफ्नो प्रयास सार्थक बनेकोमा खुसी प्रकट गरेका छन् ।

उनले कांग्रेसका सांसदहरुको संशोधन गलत रहेको र प्रस्ताव फिर्ता हुनुमा सम्पूर्ण नेपालीहरुको दबाबले सम्भव भएको भन्दै धन्यवाद ज्ञापन गरेका छन् । ‘हाम्रो प्रयास सार्थक बनेको छ । संशोधन प्रस्ताव गलत थियो, फिर्ता भयो । फिर्ता लिन दवाद दिने सबै साथीहरूलाई धन्यवाद,’ गगनले ट्वीटरमार्फत भनेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने

कांग्रेस सांसदले गरे प्रदेशसभा तोडफोड

  प्रदेश ५ को प्रदेशसभामा नेपाली कांग्रेसका सांसदको विरोधका बीच प्रदेशसभा बैठकलाई निरन्तरता