देउवाले मन्त्री मण्डललाई भेड़ीगोठ बनाए पछी एमालेको टाउको दुख्यो,कान्तिपथ पुगेर के-के भने सुवास नेम्वाङलेसरकार विस्तारको चर्चा चलिरहेकै बेला प्रमुख विपक्षी नेकपा एमालेले निर्वाचन आचार संहिता लागिसकेको अवस्थामा मन्त्री नियुक्त गर्न नपाइने भन्दै निर्वाचन आयोगको ध्यानाकर्षण गराएको छ । देउवाले राप्रपा प्रजातान्त्रिकका साम्सदलाई मन्त्री बनाऊदैछन।

एमाले संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङले कान्तिपथ स्थित निर्वाचन आयोग पुगेरै प्रमुख निर्वाचन आयुक्त अयोधीप्रसाद यादवसहितका पदाधिकारीलाई मौखिक ध्यानाकर्षण गराएका हुन् । निर्वाचन आरसंहिता लागेपछि खरदार/सुब्बाको समेत नियुक्ति र सरुवा गर्न नपाइने भएकाले नयाँ मन्त्री नियुक्त गर्न नमिल्ने नेम्वाङले बताए ।

चुनावलाई प्रभावित पार्ने गरी कुनै दललाई सरकारमा सहभागी गराउने, नयाँ मन्त्री नियुक्ति गर्ने कुरा निर्वाचन आचारसंहिता विपरीत हुने भएकाले आयोगले रोक्नुपर्ने नेम्वाङले बताए । देउवा सरकारका मन्त्रीले निर्वाचन आचार संहितालाई संकटकाल भन्न थालेका छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने

कांग्रेस सांसदले गरे प्रदेशसभा तोडफोड

  प्रदेश ५ को प्रदेशसभामा नेपाली कांग्रेसका सांसदको विरोधका बीच प्रदेशसभा बैठकलाई निरन्तरता