कांग्रेसको योजना तुहियो,भ्रष्टाचारीलाई चुनाब लड्न दिनुपर्ने संशोधन स्वीकृत भएनभ्रष्टाचारको दोषी व्यक्तिले कैद सजाय भुक्तान गरेको मितिले तीन वर्षपछि निर्वाचनमा भाग लिन पाउने गरी प्रतिनिधि सभा निर्वाचनसम्बन्धि विधेयकमा गराउन खोजिएको विधेयक अस्वीकृत भएको छ । व्यवस्थापिका संसदको राज्यव्यवस्था समितिको जारी बैठकमा संशोधनलाई अस्वीकृत गरी विधेयक पारित गराउने सहमति भएको समिति स्रोतले जनाएको छ ।

कांग्रेसका केही सांसदहरुले विधेयकमा भएको भ्रष्टाचारीले कैद भुक्तान गरेपछि ६ वर्षसम्म चुनाव लड्न नपाउने व्यवस्थालाई घटाएर तीन वर्ष बनाउन मा गर्दै संशोधन हालेका थिए । तर, चौतर्फी विरोध आएपछि यो व्यवस्थालाई अस्वीकृत गरेर अगाडि बढ्ने सहमति गरिएको हो । राज्यव्यवस्था समितिका सदस्य आनन्द प्रसाद ढुंगानासहित १९ जनाले भ्रष्टाचार आरोपमा कैद सजाय भोगेको तीन वर्षपछि निर्वाचनमा भाग लिन पाइने व्यवस्था राख्नुपर्ने भन्दै दुई वटै विधेयकमा संशोधन प्रस्ताव दर्ता गराएका थिए ।

विधेयक भने आजै पारित हुने कांग्रेसका सांसद पूर्णबहादुर खड्काले जनाएका छन् । समितिबाट विधेयक आज पारित भएर व्यवस्थापिका संसदमा पठाइने र सोमबारको व्यवस्थापिका संसदको बैठकले विधेयकलाई कानुनको रुप दिने खड्काले बताए । निर्वाचनको मिति घोषणा भइसकेको र निर्वाचन कानुनको अभावमा निर्वाचन आयोगको काम रोकिएपछि विधेयक छिट्टै पारित गर्नुपरेको जनाइएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने

कांग्रेस सांसदले गरे प्रदेशसभा तोडफोड

  प्रदेश ५ को प्रदेशसभामा नेपाली कांग्रेसका सांसदको विरोधका बीच प्रदेशसभा बैठकलाई निरन्तरता