चुनाब सार्न कांग्रेस र एमालेको गोप्य मिटिंग,प्रचण्डले थाहा पाए पछी गयो भुकम्प,को-को उफ्रीएप्रदेशसभाको निर्वाचन सार्न सत्तारुढ नेपाली कांग्रेस र प्रतिपक्षी नेकपा एमालेबीच छलफल सुरु भएको छ ।
सरकारले प्रदेश र प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन एकैदिन गर्ने निर्णय गरिसकेका बेला एमालेको पहलमा सार्नेबारे कांग्रेसका नेताहरुसँग छलफल सुरु भएको हो । उनीहरुबीच पहिला प्रतिनिधि सभाको चुनाव गर्नेगरी प्रदेशसभा चुनावलाई पछि धकेल्ने विषयमा छलफल जारी छ ।

सबैका सामु स्पष्ट छ कि एमालेले अझैपनि संघीयता रुचाएको छैन् । पहिला पनि संघीयता विरोधी कामहरु गर्दै आएको उसको अबको प्रयास भनेको संघीयता फेल गर्ने नै हो । त्यसका लागि प्रदेशसभाको निर्वाचन रोक्नु अपरिहार्य छ । अहिले चुनाव सारियो भने पछि स्थिती अनुकुल हुने आकलन एमाले नेताहरुको रहेको छ र त्यसैअनुसार चुनाव सार्न कांग्रेससँग गृहकार्य थालेको स्रोत बताउँछ ।

यसरी कांग्रेस र एमालेबीच प्रदेशसभाको चुनाव सार्नेबारे छलफल भइरहेको कुरा नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले थाहा पाएपछि सत्तारुढ गठबन्धनमा खैलाबैला भएको छ । प्रचण्डले आफ्नो जनयुद्धदेखिको आन्दोलन, परिवर्तन सबै संघीयता संस्थागत गर्न भएको भन्दै एमालेको षडयन्त्रमा नलाग्न प्रधानमन्त्री एवं कांग्रेस सभापति शेरबहादुर देउवालाई सचेत गराएका थिए ।

देउवामात्रै होइन् प्रचण्डले ओलीसँग पनि भेट गरेर परिवर्तन धरापमा पार्ने यस्तो गतिविधि नगर्न आग्रह गरेका थिए । यसरी प्रचण्डले सक्रियता लिएपछि एमाले र कांग्रेसबीचको छलफल पनि रोकिएको स्रोतले बतायो । ‘प्रचण्डकै कारण फेरि संघीयता फाल्ने षडयन्त्र रोकिएको छ,’ स्रोतले भन्यो– ‘उहाँले थाहा नपाएको भए षडयन्त्रको खेल औपचारिक रुपमै प्रारम्भ भइसक्थ्यो । संघीयता समाप्त हुने निश्चित थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
यसरी हुन सक्छन् एमाले–माओवादीको केन्द्रदेखि प्रदेशसम्म सरकार

    नेकपा माओवादी केन्द्रले सरकार गठनबारे सबै विकल्प खुला राख्ने निर्णय लिएपछि

यी हुन् एमालेबाट चुनिनसक्ने समानुपातिकका सांसदहरू

    ४ मंसिरमा सम्पन्न प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनको मतपरिणाम अन्तिम

महन्थ ठाकुर र सीके राउत लाई फकाउँदै देउवा

  मंसिर ४ गते सम्पन्न चुनावको मतगणना अन्तिम चरणमा पुगेको छ । हाल

कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्छ : डा. शेखर कोइराला

  नेपाली कांग्रेस नेता डाक्टर शेखर कोइरालाले कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्ने बताएका छन्