प्रतिनिधि सभा निर्वाचन लड्न कुख्याती कमाएका कांग्रेसी मैदानमा,कांग्रेसका यी सांसद भ्रष्टाचारी संग सती जादैयतिखेर निर्वाचन विधेयक निकै विवादमा छ । खासगरी भ्रष्टाचार मुद्दामा सजाय पाएका र नैतिक आचरण पतन भएकाले समेत निर्वाचनमा उम्मेदवार बन्न पाउनुपर्ने लबिङ सुरु भएपछि निर्वाचन विधेयक संसद्को विधायन समितिमै अड्किएको छ ।

भ्रष्टाचारी नेताको पक्षमा कांग्रेसका १९ सांसदले संशोधन दर्ता गरेपछि यो विषयले बढी चर्चा परिचर्चा पाएको हो । त्यसमा पनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले विधेयक संशोधन गर्न दबाब दिएको भन्दै समाचार सार्वजनिक भइरहेका छन् ।

कांग्रेसका राधेश्याम अधिकारी, तारामान गुरुङ, बुद्धिराम भण्डारी, तप्तबहादुर विष्ट, सुशीला चौधरी, चम्पादेवी खड्का, विन्दादेवी आले राना, पद्मनारायण चौधरी, भरतबहादुर खड्का, पुष्कर आचार्य, मिनाक्षी झा, किरण यादव, अमृतलाल राजवंशी, तेजुलाल चौधरी, दिनेशप्रसाद परसैला यादव, सुरेन्द्रप्रसाद यादव, राजु थापा, इन्द्रबहादुर बानियाँ र नरबहादुर चन्दले भ्रष्टाचार ठहर भएकाहरूले तीन वर्षभित्र निर्वाचनमा लड्न पाउनुपर्ने माग गरेका छन् ।

यदि कांग्रेस सांसदहरूले संशोधन गराएको प्रस्ताव स्वीकृत भएमा खुमबहादुर खड्का, चिरञ्जीवी वाग्ले, गोविन्दराज जोशी, जेपी गुप्ताले आगामी निर्वाचनमा उम्मेदवार बन्न पाउने छन् । सोही कारण कांग्रेस नेता खड्का र जोशीले निर्वाचनको तयारी तीव्र पारेको बताइन्छ । स्रोतका अनुसार निर्वाचन विधेयक संशोधन भई समय घटेमा खुमबहादुरले दाङ र जोशीले तनहुँबाट निर्वाचन लड्ने छन् ।

जुन कुरा खुमबहादुरले आफ्ना निकट नेता कार्यकर्तालाई जानकारी गराइसकेका छन् । जोशीले त तनहुँ १ बाट आफू निर्वाचन लड्ने तयारीमा रहेको जिल्ला पुगेर घोषणा नै गरिसकेका छन् । उनी यतिखेर तनहुँमा पार्टी राजनीतिमा सक्रिय भएर लागेको मिडिया एनपीले उल्लेख गरेको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्छ : डा. शेखर कोइराला

  नेपाली कांग्रेस नेता डाक्टर शेखर कोइरालाले कांग्रेसकै नेतृत्वमा सरकार बन्ने बताएका छन्

समानुपातिकतर्फ एमाले र कांग्रेसबीचको मतान्तर १,२८,३८६

  यही मंसिर ४ गते भएको प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनको प्रत्यक्ष र

थापाथलीमाको सुकुम्वासी बस्ती हटाउन पछि नहट्ने महानगर

  काठमाडौं महानगरका मेयर बालेन्द्र साह (बालेन) थापाथलीको सुकुम्वासी बस्तीलाई कुनै पनि हालतमा

आवासविहीन सुकुमबासीको राजनीति नगरौँ – बाबुराम भट्टराई

  ‘आवासविहीन सुकुमबासीको संवेदनशील प्रश्नमाथि कसैले छुद्र राजनीति नगरौँ ।  पूर्वप्रधानमन्त्री डा.बाबुराम भट्टराईले