महाधिवेशन गराउन प्रचण्ड माथी तिब्र दबाब,किन विघटन भयो माओबादी हेडक्वार्टरपार्टीको निर्णयलाई व्यवस्थित बनाउन सत्तारुढ दल नेकपा माओवादी केन्द्रले हेडक्वाटर विघटन गरेको छ । २०७३ जेठ ६ गते १० माओवादी घटकबीच एकता भएपछि बनाइएको हेडक्वाटर विघटन गरिएको हो । आइतबार बसेको हेडक्वाटरको अन्तिम बैठकले ३४ सदस्यीय हेडक्वाटर विघटन गरि केन्द्रीय सचिवालयलाई कार्यकारी अंग बनाउने निर्णय गरेको हो ।

पार्टीको सर्वोच्च र कार्यकारी निकायका रुपमा माओबादीले हेडक्वाटरलाई प्रयोग गर्दै आएको थियो । अब हेडक्वाटरको अधिकार ९९ सदस्यीय सचिवालयलाई दिइएको छ । सचिवालयको पहिलो बैठक आगामी शुक्रबार बस्ने बताइएको छ ।

हेडक्वारसँगै माओवादी केन्द्रले चार हजार सदस्यीय जम्बो महाधिवेशन आयोजक समिति समेत विघटन गर्ने भएको छ । साउन २ गते बसेको सचिवालयले जम्बो समिति विघटन गर्ने निर्णय गरेपनि त्यसका लागि प्रदेश कमिटिबाट स्विकृति लिनुपर्ने आवश्यकता औंलाएको थियो ।
अहिलेसम्म करिब सबै प्रदेश कमिटिले जम्बो समिति भंग गर्न स्विकृति दिइसकेका छन् । योसँगै महाधिवेशन आयोजक समिति समेत भंग हुने भएको छ । आयोजक समिति जम्बो भएको भन्दै पार्टी भित्र र बाहिर पनि चर्को आलोचना हुँदै आएको थियो ।

अहिले पार्टी भित्र महाधिवेशन गर्नुपर्ने आवज समेत उठ्दै आएको छ । तर मङ्सिर १० मा हुने चुनाब अगाडी त्यो सम्भब नभएको माओबादी श्रोतको भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमाले अध्यक्ष ओलीको शरणमा वामदेव गौतम

    नेकपा एकता राष्ट्रिय अभियान पार्टीको अध्यक्ष बनेका वामदेव गौतम एमाले अध्यक्ष

म पुरानो डाइभर हुँ नि : अध्यक्ष ओली

    नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली धान रोपाईंमा सहभागी हुुनुभएको

विवादित मन्त्री विमलाले दिइन् राजीनामा

    लुम्बिनी प्रदेशकी स्वास्थ्य राज्यमन्त्री विमला खत्री वलीले पदबाट राजीनामा दिएकी छन्

एमाले-माओवादी ब्युँताउने सर्वोच्चको फैसला त्रुटिपूर्ण : वामदेव गौतम

    नेकपा एकता राष्ट्रिय अभियान पार्टीले एमाले र माओवादी केन्द्रलाई पूर्ववत अवस्थामा