सीमाका बाँध भत्काउन जोडदार माग, सरकारले नगरे आफै भत्काउने मधेशी भुमिपुत्रले दिए धम्कीसरोकारवाला निकायहरुले सीमावर्ती क्षेत्रमा भारतले एकतर्फी रुपमा निर्माण गरेको भौतिक संरचना तत्काल भत्काउन सरकारसँग माग गरेका छन्। सीमावर्ती क्षेत्रमा भारतले एकतर्फी रुपमा बनाएको बाँध, तटबन्ध र सडकका कारण नेपाली भूमिमा डुबान र कटानको समस्या गम्भिर बन्दै गइरहेका बेला सरोकारवाला निकायले सो सम्बन्धमा तत्काल भारत सरकारको ध्यानाकर्षण गराउन सरकारसँग माग गरेका हुन्।

शुक्रबार काठमाडौंमा आयोजित एक अन्तरक्रिया कार्यक्रममा बोल्दै बाँध सरोकार राष्ट्रिय मञ्च, नेपालका अध्यक्ष रामलखन हरिजनले भारतले सीमावर्ती क्षेत्रमा एकतर्फी रुपमा निर्माण गरेको भौतिक संरचना तत्काल भत्काउने व्यवस्था गर्न सरकारसँग माग गरे। उनले भारतले बाँधेका बाँध र तटबन्धका कारण नेपालीहरुले ठूलो पीडा भोग्ने गरेपनि सरकार गम्भिर नभएको भन्दै आक्रोश पोखे।

मञ्चले सीमावर्ती क्षेत्रमा भारतले निर्माण गरेका भौतिक संरचनाका कारण तराईका जनताले ठूलो जनधनको क्षति व्यहोर्दै आएकाले अव त्यसो हुन नदिन भारतसँग नयाँ सहमति गर्न पनि सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको छ।

कार्यक्रममा बोल्दै व्यवस्थापिका संसद विकास समितिका सभापति रविन्द्र अधिकारीले भारतले एकतर्फी रुपमा निर्माण गरेको भौतिक संरचनाका कारण नेपाली भूमिमा डुबान समस्या गम्भिर बन्दै गएकाले ती समस्या समाधान गर्न तत्काल भारत सरकारसँग संवादको प्रक्रिया अघि बढाउन सरकारसँग माग गरे।

भारतले एकतर्फी रुपमा निर्माण गरेको बाँध, तटबन्दलगायतका भौतिक संरचनाका कारण नेपालको तराईको जमिनमा डुबान र कटानको समस्या गम्भिर भन्दै गईरहेको विज्ञहरुको पनि भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
जसपाले सवै मन्त्री फिर्ता बोलायो

    सत्तारुढ जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)ले पार्टीबाट सरकारमा सहभागी सबै मन्त्रीलाई फिर्ता

रवि लामिछानेको पार्टी निर्वाचन आयोगद्वारा दर्ता, चुनाव चिन्ह गोलाकारभित्रको घण्टी

    सञ्चारकर्मी रवि लामिछानेले गठन गरेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता

एमाले अध्यक्ष ओलीको शरणमा वामदेव गौतम

    नेकपा एकता राष्ट्रिय अभियान पार्टीको अध्यक्ष बनेका वामदेव गौतम एमाले अध्यक्ष

म पुरानो डाइभर हुँ नि : अध्यक्ष ओली

    नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली धान रोपाईंमा सहभागी हुुनुभएको