स्वास्थ्य शिविरमा चौध हजारजनाको उपचारमहोत्तरीको २६ स्थानमा बुधबार सञ्चालित निःशुल्क स्वास्थ्य शिविरमा १४ हजार ७६२ जनाको उपचार गरिएको छ ।

जिल्ला जनस्वास्थ्य कार्यालयले ३७ बाढी डुबान गाउँका लागि आयोजना गरेको स्वास्थ्य शिविरमा पाँच हजार ९८२ पुरुष र आठ हजार ७७९ जना महिला गरी सो सङ्ख्याका बाढीपीडत प्रत्यक्ष लाभान्वित भएका थिए ।

बालरोग, स्त्री रोग, छाला रोग, साधारण चिकित्सा लगायतका विशेषज्ञले महोत्तरीका विभिन्न वाढीपीडित स्थानमा एकै पटकमा स्वास्थ्य शिविर सञ्चालन गरेको कार्यालयका जनस्वास्थ्य निरीक्षक गिरेन्द्र झाले बताउनुभयो ।

शिविरमा ज्वरो, रुखाखोकी, झाडापखाला, जीउ चिलाउनेजस्ता रोगका बिरामीको उपचार गर्नुका साथै दुई महिनादेखि दुई वर्षसम्मका बालबालिका र गर्भवती महिलालाई पाँच किलोका दरले पोषिलो पीठोसमेत वितरण गरिएको अधिकृत झाले जानकारी दिनुभयो ।

शिविरमा उपचार लिन आएकाको बिरामीलाई जाँच गरी स्वस्थ्य रहन जनचेतनामूलक सन्देश प्रवाह गरिएको थियो । बाढी तथा डुबान क्षेत्रमा महामारीजन्य रोग फैलिन नदिन एकै पटकमा महोत्तरीको दुई दर्जनभन्दा बढी स्थानमा जनकपुर अञ्चल अस्पताल, जानकी मेडिकल कलेज, जानकी हेल्थ केयर, विपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानलगायतका एक दर्जनभन्दा बाढी स्वास्थ्य संस्थाका ७०० स्वास्थ्यकर्मी परिचालन गरिएको थियो । गत साउन २८ गते राति भीषण वर्षासँगै आएको बाढीले महोत्तरीका ४० हजार घर डुबानमा परेर दुई लाख स्थानीयवासी सडकमा बसोबास गर्दै आएका थिए ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
यसरी टाट पल्टियो श्रीलंकाको अर्थतन्त्र

    श्रीलंकाका प्रधानमन्त्री रनिल विक्रमासिंगेले देशको अर्थतन्त्र पूर्णरूपमा टाट पल्टेको घोषणा गरेका

काठमाडौं महानगरले कुहिने र नकुहिने फोहोर नछुट्याए ५ सय जरिवाना लिने

    काठमाडौं महानगरपालिकाले साउन १ गतेदेखि कुहिने र नकुहिने फोहोर नछुट्याए कारबाही

बेहोस भएपछि मन्त्री वली अस्पतालमा भर्ना

    लुम्बिनीकी स्वास्थ्यराज्यमन्त्री विमला खत्री वली बेहोस अवस्थामा लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा भर्ना

काठमाडौंको फोहोर उठाउने १८ बुँदे सहमति

    काठमाडौं उपत्यकामा थुप्रिएको फोहोर व्यवस्थापनको समस्या समाधान गर्न मध्यरातमा १८ बुँदे