राजपाका नेताको देखिएन तुक,देउवाले लगाईदिए यसरी चाबुकमधेशले केहि पाएन राज्यले सौतेनी व्यवहार गर्यो भनेर कुर्लने राजपा नेपालका नेतालाई वर्तमान सरकारले गतिलो चाबुक लगाईदिएको छ। प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न ४९ दिन लगाएर भए पनि मधेशी नेताहरुले भन्दै आएको उक्त भनाइलाई लात मार्दिएका हुन्। देउवाले सबैभन्दा धेरै मधेसी समुदायबाट प्रतिनिधित्व गराएका छन्। चारवटै पार्टीबाट गरी देउवा सरकारमा १० जना मधेसी समुदायबाट मन्त्री भएका छन् । २७ सदस्यीय मन्त्रिपरिषद्मा १० जना मन्त्री हुनु भनेको ३७ प्रतिशत हो ।

सरकारमा कांग्रेसबाट तीन, माओवादी केन्द्रबाट तीन, लोकतान्त्रिक फोरमबाट तीन । नेकपा संयुक्तबाट एक गरी १० जना मधेसी समुदायका मन्त्री छन् । कांग्रेसबाट फरमुल्लाह मन्सुर, रामकृष्ण यादव र महेन्द्र यादव, माओवादी केन्द्रबाट शिवकुमार मण्डल, प्रभु साह र सन्तकुमार थारू, लोकतान्त्रिक फोरमबाट विजयकुमार गच्छदार, जितेन्द्र देव र गोपाल दहित तथा नेकपा संयुक्तबाट मिथिला चौधरी मन्त्री बनेका छन् । यो सबै नियालेका राजपाका नेताको यतिबेला मुखमा बुझो लागेको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने