चुनाब हारेपछी माओबादीमा गुरिल्ला शैली, पद देखाएर खानेको खोसियो थैलीबिगतको सबै भन्दा ठुलो दल माओबादीले स्थानीय तहको चुनाबमा नराम्रो पराजय भोगे पछि केन्द्रिय महाधिवेशन आयोजक समिति विघठन गर्ने निर्णय गरेको छ । शनिवार पार्टी केन्द्रिय कार्यालय पेरिडाडामा सम्पन्न जिल्ला अध्यक्षसहितको केन्द्रिय सचिवालयको बैठकले दोहोरो अंक नबढ्ने गरी केन्द्रिय समिति बनाउने निर्णय गरेको हो । मोहन वैद्य नेतृत्वको पार्टीवाट वरिष्ट नेता रामबहादुर थापा वादल नेतृत्वको समुह एमाओवादी केन्द्रमा प्रवेश गरेपछि यसअघि माओवादीमा करिव ४५ सयको केन्द्रिय आयोजक समिती बनेको थियो । उक्त भद्धा समिति भंग गरि उसले छरितो बनाउने निर्णय गरेको हो।

वैठकले सैद्धान्तिक रुपमा केन्द्रिय समिति सानो बनाउने निर्णय गरेपनि प्रदेशहरुको सहमतीपछि मात्र निर्णय लागु हुनेछ । अहिलेलाई केन्द्रिय समितिको संख्या सानो बनाउने निर्णय भएको छ, प्रदेशको वैठकको सहमतीपछि केन्द्रिय कार्यालयले नै केन्द्रिय समितिको संख्या निर्धारण गर्छ । नेता लेखराज भट्टले भने । जनयुदमा मात्र माओबादीले तह घटुवा गर्दै आएको थियो ।

माओवादीले प्रदेश र केन्द्रको चुनावको लागी घोषणापत्र तयार गर्ने जिम्मा वरिष्ट नेता नारायणकाजी श्रेष्ठलाई दिएको छ । समितीमा सातै प्रदेशका संयोजकलाई सदस्य तोकिएको छ । त्यसैगरी अर्का वरिष्ट नेता रामबहादुर थापाको संयोजकत्वमा उम्मेदवार छनौट समिती निर्माण गरिएको छ । समितीमा सवै प्रदेशका इन्चार्ज र वरिष्ट नेताहरु शक्ति वस्नेत र वर्षमान पुनलगायत सदस्य छन् । माओवादी केन्द्रले छिट्टै राष्ट्रिय भेला गर्ने तयारी समेत गरेको छ । उसले प्रदेश नम्बर २ मा जसरि पनि कब्जा गर्ने रणनिती बनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने