सात वटै प्रदेशमा ‘प्रदेश हेडक्वार्टर’ स्थापना गर्ने मेगा बैंकको घोषणाछोटो अवधिमै राम्रो प्रगति गर्दै गएको मेगा बैंक लिमीटेडले सात वटै प्रदेशमा ‘प्रदेश हेडक्वार्टर’ स्थापना गर्ने घोषणा गरेको छ ।

सातौं बर्ष पूरा गरी आठौं बर्षमा प्रवेश गरेको अवसरमा शनिबार कमलादीस्थित प्रधान कार्यालयमा आयोजित कार्यक्रममा मेगा बैंकका अध्यक्ष भोजबहादुर शाहले संघीय संचरना अनुसार सातवटै प्रदेशमा ‘प्रदेश हेडक्वार्टर’ स्थापना गर्ने बताए । त्यसको सुरुवात प्रदेश नम्बर ५ को बुटवलबाट सुरुवात भइसकेको उनले बताए ।

अध्यक्ष शाहले अन्य बैंकले २० वर्षमा हासिल गरेको लक्ष्य मेगाले ७ वर्षमै प्राप्त गरेको भन्दै व्यवस्थापन टिमको प्रशंसा गरे । ‘हामी साना र मझौला खालका पूँजी परिचालनको सवालमा फरक ढंगले स्थापित हुँदैछौ ।’ उनले थपे–‘ठूला बित्तीय र विकास परियोजना समेत बैंकको सहयोगमा संचालन गर्न सकिन्छ भन्ने कुरा हामीले नै धेरैलाई अनुुभूत गराउन सफल भएका छौ ।’

बैंकले आगामी दिनमा कृषि, पर्यटन, जलविद्युत र पूर्वाधारको क्षेत्रमा लगानी वृद्धिमा विशेष ध्यान दिने समेत उनले उद्घोष गरे । फाइभ स्टार बैंक निर्माणदेखि लगानीमा समेत बैंक फरक ढंगले स्थापित गराउनका लागि आफूहरुले ५ वर्षे रणनीतिक योजना अगाडि सारेको समेत उनले खुलाए।

टुरिजम डेभलपमेन्ट बैंकसँगको प्राप्तिपछि मेगाको चुक्तापूँजी साढे ९ अर्बको हाराहारीमा पुुग्ने र त्यसपछि मेगा बैंक धेरै चुक्तापुँजी हुने बैंकको लहरमा अग्र पंक्तिमा रहने उनले बताए ।

मेगा बैंकका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अनिलकेशरी शाहले आगामी आर्थिक बर्ष २० वटा नयाँ शाखा खोल्ने जानकारी दिए । स्थानीय निकायको चुनावले आर्थिक सम्भावनाका धेरै ढोका खोलेको भन्दै उनले नयाँ नगरपालिका र गाउँपालिकामा शाखा विस्तार गरिने बताए ।

बैंकिङ क्षेत्र तरलताको अभावले गुज्रिए पनि बितेको बर्ष मेगा बैंकले राम्रो मुनाफा आर्जन गर्न सकेको सिइओ शाहले बताए । शेयरधनीलाई ६५ प्रतिशत हकप्रद शेयर जारी गर्ने प्रक्रिया अगाडि बढिसकेकाभन्दै उनले छिट्टै प्रतिशेयर एक सय रुपैँयाका दरले २ अर्व ९७ करोड ८५ लाख ३ हजार चार सय ३३ रुपैंया बराबरको २ करोड ९७ लाख ८५ हजार ३४.३३ कित्ता शेयर निष्काशन गर्न लागेको बताए ।

शाहले बैंक एस्योरेन्स योजना पनि घोषणा गरे । मेगा बैंकका ग्राहकहरुले अब जीवन बिमा र निर्जीवन बिमासम्बन्धी सम्पूर्ण सुविधा मेगा बैंकबाटै लिन सक्नेछन् । जीवन बिमाका लागि बैंकले नेपाल लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनीसँग साझेदारी गरेको छ भने निर्जीवन बिमाका लागि बिभिन्न कम्पनीहरुसँग सम्झौता गरेको छ ।

मेगा बैंकको ४७ वटा शाखा र एउटा एक्सटेन्शन काउन्टर छ । यसैगरी, ५० वटा एटीएम सञ्जाल छन् । देशका ५८ वटा स्थानबाट अत्याधुनिक शाखारहित बैंकिङ सेवा प्रदान गरिरहेको बैंकले करिब १५ सय स्थानमा मेगा रेमिटको सञ्जाल विस्तार गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
५ महिनामा ४ खर्ब ८० अर्ब रेमिट्यान्स भित्रियो

    चालु आर्थिक वर्ष (आव) २०७९/८० को पहिलो ५ महिनामा ४ खर्ब

शोधनान्तर बचत ४६ अर्ब पुग्यो, सुधारिंदै अर्थतन्त्र

      आयात नियन्त्रण र रेमिट्यान्स वृद्धि हुँदा भुक्तानी सन्तुलन (शोधनान्तर स्थिति)

४१ अंकले घट्यो नेप्से परिसूचक, ५ अर्बभन्दा बढीको कारोबार

    साताको अनित्म कारोबार दिन बिहीबार सेयर बजारमा दोहोरो अंकको गिरावट देखिएको

ग्लोबल आईएमई र बैंक अफ काठमाण्डूको एकीकृत कारोबार सुरु

    सोमबार प्रधानमन्त्री, मुख्य सचिव, सचिव र गभर्नरदेखि व्यवसायीसम्मले एउटै मञ्च सेयर