लोग्ने स्वास्नी संग देश र मधेशको तुलना गर्दै पूर्वमन्त्री माओबादी नेताले भने- नेपाल बाट मधेश अलग्याउनु पर्छअसोज २ मा हुने २ नम्बर प्रदेशको स्थानीय तहको चुनाबलाई लिएर दलहरुले आ-आफ्ना गतिबिधीलाई तिब्रता दिन थालेका छन।बिशेष गरी कांग्रेस एमाले र माओबादी चुनाबी अभियानमा लागिसकेका छन । त्यहि क्रममा आज नेकपा माओवादी (केन्द्र) निकटको मधेशी राष्ट्रिय मुक्ति मोर्चा नेपालले काठमाडौंमा अन्तरक्रिया गरेको छ । शनिबार विहान सुरु भएको अन्तरक्रियामा मधेशका विभिन्न विषयहरु उठाउनका साथै स्वतन्त्र मधेशको कुरा आयोजक पक्षले नै उठाएको छ । आफुलाई राष्ट्रबादी ठान्ने माओबादीले सिके राउतको भन्दा डरलाग्दो बिखण्डनको मुद्धा उठाएर असली चरित्र देखाएको भन्दै बिरोध हुन् थालेको छ ।

कार्यक्रमको सुुरुवात गर्दै माओवादीका नेता गोपाल ठाकुुरले मधेशका विषयमा संघीय मधेशसहित स्वतन्त्र मधेशको सवाल पनि उठेको बताए । उनले यस विषयमा पनि चर्चा हुुने बताए ।माओवादी नेता एवं दुुई नम्बर प्रदेशका इन्चार्ज मातृका प्रसाद यादवले पनि स्वागत भाषण मै स्वतन्त्र मधेशको चर्चा गरे ।
यादवले भने,‘मधेशले समानता खोजेको छ । समानता नपाए अलग हुन्छ । आजभोली त श्रीमान् श्रीमति पनि छुुटिन्छ, यस्तै रहे मधेश पनि छुुटिनेछ ।’

विश्लेषक सीके लालले मधेश अलग देश हुने अवस्था तत्कालै नभएको बताएका थिए। अन्तरक्रियामा स्वायक्त मधेश एक प्रदेशको विषयमा पनि चर्चा भएको र पार्टीले सोही अनुरुप अगाडी बढ्नु पर्ने आवाज उठेको बताईएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने