नेताको सिफारिशमा पुलिसमा मिचियो रोल, बढुवा विरुद्ध लोकसेवा पछी क-कसले लगाउदै छन् अदालतमा पोलनेताहरुको शिफारिसका आधारमा प्रहरीमा बढुवा गरिएको बिषय लोकसेवा आयोगमा पुगेको छ।
नेपाल प्रहरीमा भएको अतिरिक्त महानिरीक्षक (एआईजी) तथा उपरीक्षक (एसपी) पदमा बढुवा सिफारिसविरुद्ध प्रहरी अधिकृतहरुले लोक सेवा आयोगमा उजुरी दिएका छन् । उजुरी सुन्ने समितिसमक्ष पुनरावेदन माग गर्दै एआईजी बढुवा विरुद्ध डिआईजी मुधु पुडासैनी तथा एसएसपी बढुवा विरुद्ध एसपी विभुतीराज पाण्डेले उजुरी दर्ता गरेका हुन । हाल तालिमको सिलसिलामा अमेरिकामा रहेका डिआईजी पुडासैनीले वारेस मार्फत तथा एसपी पाण्डे स्वयंम उपस्थित भएर उजुरी दर्ता गरेका हुन । उजुरी दर्ता संगै बढुवा प्रकरण लम्बिने र बिबादित हुने भएको छ।

एसएसपी बढुवा सिफारिसविरुद्ध एसपी विभूतिराज पाण्डेले पनि उजुरी दिएका छन् । आफूभन्दा जुनियरलाई बढुवा गर्दा आफूलाई छुटाइएको भन्दै उनले उजुरी दिएका हुन् । एसएसपी सुभाषचन्द्र चौधरीले पनि डीआईजी बढुवामा अन्याय भएको भन्दै दिए पनि उनले यस्तो उजुरी फिर्ता लिएका थिए । एआईजी बढुवा विरुद्ध उजुरी परेपछि नेपाल प्रहरीको बढुवा प्रक्रिया कम्तिमा दुई साता लम्बिने भएको छ ।
प्रहरी नियमावलीको प्रावधानअनुसार बढुवा सिफारिस भएको एक हप्ताभित्र चित्त नबुझे उजुरी दिन मिल्छ । लोकसेवा आयोगका अध्यक्ष नेतृत्वको उजुरी सुन्ने समितिमा मुख्यसचिव र कानुन मन्त्रालयका सचिव सदस्य रहन्छन् । उजुरी गरेको १५ दिनभित्र उजुरी सुन्ने समितिले टुंगो लगाउनुपर्ने प्रावधान छ । तर, समितिलाई नम्बर जोड्ने अधिकार भए पनि बढुवा सूची नै हेरफेर गर्ने अधिकार भने दिइएको छैन । यस अघी पनि आयोगमा बढुवा विरुद्ध उजुरी परेको थियो।नेताहरुले आफु अनुकुलका लाई शिफारिस गरेर प्रहरी लाई पंगु बनाउन थालेका छन। लोकसेवाले पनि उपयुक्त निर्देशन नगरे गृहमन्त्री विरुद्ध र प्रहरी प्रमुख विरुद्ध अदालतमा मुद्दा दायर गर्ने असन्तुस्ट प्रहरीहरु योजना रहेको श्रोतको भनाइ छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने