एनसेलले ३७ अर्ब अझै तिरेन,लेखाले सरकारलाई भन्यो तुरुन्त उठाउव्यवस्थापिका संसदको लेखा समितिले एनसेलले तिर्नु पर्ने कर बापतको बाँकी रकम असुल्न सरकारलाई निर्देशन दिइ सकेको छ । एनसेलले सरकारलाई तिर्नुपर्ने ६१ अर्ब रुपैयाँ लाभकरमध्ये २३ अर्ब ५७ करोड रुपैयाँ तिरेर बाँकी नतिर्न आलटाल गरिरहेको छ ।

सरकारले एनसेलसँग असुल्नुपर्ने लाभकर ६१ अर्ब रुपैयाँ निर्धारण गरेको छ । त्यसमध्ये एनसेलले अहिलेसम्म दुई पटक गरी २३ अर्ब ५६ करोड ९५ लाख ७१ हजार ५ सय रुपैयाँ मात्र तिरेको देखिएको छ । आन्तरिक राजस्व विभागका महानिर्देशक चुडामणी शर्मालाई अख्तियारले समातेको केहि दिन पछि उसले राज्यलाई केहि कर तिरेको थियो।

बाँकी ३७ अर्ब ४३ करोड ४ लाख २८ हजार ५ सय रुपैयाँ तिर्न बाँकी रहेको स्रोतले जनाएको छ । एनसेलले पहिलो पटकमा ९ अर्ब ९६ करोड ९५ लाख ७१ हजार ५ सय रुपैयाँ तिरेर टार्न खोजेको थियो ।
त्यसबेला एनसेलमाथि जनतासँग पैसा उठाएर राज्यलाई कर छलेको र जनतालाई मार पारेको भन्दै तत्कालीन नेकपा माओवादीको उसको देशभरका ४७ वटा मोबाइल टावरमाथि अघिल्लो वर्षको जेठको अन्तिम हप्तामा कारबाही गरेपछि केही हप्तापहिले मात्र दोस्रो पटक १३ अर्ब ६० करोड रुपैयाँ कर तिरेको थियो ।बाँकी कर नतिर्न उसले अनेक अस्त्र प्रयोग गरिरहेको बुझिएको छ। उता युटिएलले पनि २६ करोड भन्दा बढी कर तिर्न बाँकी छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने