प्रधानन्यायाधीशको सम्मान चूडामणिलाई ! स्वागतका लागी बसेका कर्मचारी यसरी झुक्किएसर्वोच्च अदालत परिसरमा सोमबार सबै जसो कर्मचारी हातमा फूल माला लिएर मुख्य प्रवेशद्धार अगाडि लामबद्ध थिए । केही क्षणमा देशको सर्वोच्च न्यायिक निकायले आफ्नो २७ औँ प्रमुख अर्थात प्रधानन्यायाधीशलाई कार्यलयमा स्वागत गर्दै थियो । त्यसैले सबै तहका कर्मचारी चर्को घामका बाबजुत पनि लाममा लागेका थिए ।

अदालतलाई प्राप्त पूर्व सूचनामा राष्ट्रपति कार्यलयमा शपथ सकेर कार्यभार सम्हाल्न नवनियुक्त प्रधानन्यायाधीश रामशाहपथतर्फ निस्किसकेका थिए । सबै कर्मचारी अदालतको मुख्य प्रवेशद्धारबाट नवनियुक्त प्रधानन्यायाधीशको सवारी कति बेला आउला भन्दै हेर्दै थिए ।

एउटा गाडी फुत्त अदालत परिसरमा छि-यो । सबैजना प्रधानन्यायाधीश आए झै गरी झसङ्ग भएर गाडी तिर हेरे तर गाडीबाट निश्किए चूडामणि शर्मा । प्रधानन्यायाधीशको स्वागतमा बसेका अदालतका कर्मचारीहरुमा एकाएक हाँसोको फोहरा छुट्यो तर कसैले केही बोलेनन् ।

भ्रष्ट्राचार अभियोगमा अख्तियारको हिरासतमा रहेका चूडामणि शर्मालाई बन्दी प्रत्यक्षीकरण पेसी बहसकालागि अख्तियार टोलीले सोमवार अदालत पु-याएको थियो । तर संयोगले नयाँ प्रधानन्यायाधीश कुरी रहेका बेलामा शर्मा लिएर अख्तियार सर्वोच्च पुगेको थियो ।

अख्तियार हिरासतमा दुर्व्यवहार भएको भन्दै चूडामणि शर्मा पत्नी कल्पना शर्मा उप्रेतीद्धारा दायर बन्दीप्रत्यक्षीकरण रिटको आज सर्वोच्चमा पेशी बहस तोकिएको थियो । न्यायाधीशद्वय चोलेन्द्र शम्शेर ज.ब.रा र प्रकाशमान सिंह राउतको संयुक्त इजलाशमा बन्दीप्रत्यक्षीकरण रिटको सुनुवाई हुँदैछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने