आर्थिक वर्षको पहिलो दिन सेयर बजारमा हरियालीकाठमाण्डौं । नयाँ आर्थिक वर्षको पहिलो दिन सेयर बजारको परिसूचक हल्का बढेको छ । सामान्य उतारचढाव देखिएको ट्रेण्ड अन्तिम समयमा एक अंकमुनि हरियो रह्यो। ०.९ अंकले उक्लिएर नेप्से १५८३.५७ अंकमा कायम भएको छ।

यस दिन कुल १४९ कम्पनीको ६८ करोड १२ लाखको कारोबार भयो। बैंक, फाइनान्स र बिमा समूह हरियो अंकमा रहे भने अरु सबै घटेका छन्। बैंकिङ २, फाइनान्स १० र बिमा समूह १ अंकमा हरियो रहे। होटल ५, जलविद्युत ८ र अन्य समूह ५ अंकले घटे। विकास बैंक र उत्पादन समूह १ भन्दामुनि रातो अंकमा रहे।

कारोबार रकमका आधारमा सुर्या लाइफ इन्स्योरेन्सको संस्थापक सेयर अग्रस्थानमा रह्यो। सो कम्पनीको संस्थापकतर्फको २४ करोडको कारोबार भयो। दोस्रोमा रहेको फरवार्ड माइक्रोफाइनान्सको ५ करोड ५३ लाखको कारोबार भयो। प्राइम लाइफ इन्स्योरेन्स र सानिमा बैंक पनि कारोबारका आधारमा अगाडि देखिए।

नाफाका आधारमा कुबेर मर्चेन्ट एण्ड फाइनान्सका लगानीकर्ता अगाडि देखिए। सो कम्पनीको मूल्य ९ प्रतिशतले बढेको छ। अरुण फाइनान्स, प्राइम लाइफ र पोखरा फाइनान्सको मूल्य ५ प्रतिशतभन्दा बढीले बढ्यो। गुमाउनेमा रिडी र दिव्यश्वरी हाइड्रोका लगानीकर्ता अगाडि रहे। ति लगानीकर्ताको सेयर मूल्य ७ प्रतिशतले घटेको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
५ महिनामा ४ खर्ब ८० अर्ब रेमिट्यान्स भित्रियो

    चालु आर्थिक वर्ष (आव) २०७९/८० को पहिलो ५ महिनामा ४ खर्ब

शोधनान्तर बचत ४६ अर्ब पुग्यो, सुधारिंदै अर्थतन्त्र

      आयात नियन्त्रण र रेमिट्यान्स वृद्धि हुँदा भुक्तानी सन्तुलन (शोधनान्तर स्थिति)

४१ अंकले घट्यो नेप्से परिसूचक, ५ अर्बभन्दा बढीको कारोबार

    साताको अनित्म कारोबार दिन बिहीबार सेयर बजारमा दोहोरो अंकको गिरावट देखिएको

ग्लोबल आईएमई र बैंक अफ काठमाण्डूको एकीकृत कारोबार सुरु

    सोमबार प्रधानमन्त्री, मुख्य सचिव, सचिव र गभर्नरदेखि व्यवसायीसम्मले एउटै मञ्च सेयर