एआइजी बन्न सर्बोच्चका कारण सिलवाल फेरी रोकिए, रातारात सैनिक गुप्तचरमा पोखरेल कसरी तोकिए ?प्रचण्ड नेतृत्वको सरकारले प्रहरी प्रमुख बनाएका जय बहादुर चन्द एआईजीमा बढुवा दोश्रो नम्बरमा समेटिएका छन।सरकारले प्रहरी महानिरीक्षक बनाएको केहि घण्टा नबित्दै उनको बदुवाका बिरुद्व सर्बोच्चमा मुद्धा परेको थियो र उनले प्रमुख हुन् पाएनन। चन्द बढुवामा परे पनि अर्का डिआईजी नवराज सिलवाललाइ बाइपास गरिएको छ।

गृहमन्त्रालयले नेपाल प्रहरीका ११ जना डिआईजीलाई एआईजीमा बढुवा सिफारीस गरेको छ । सरकारले गरेको एआईजी बढुवा सिफारीसमा डिआईजी बमबहादुर भण्डारी एक नम्वरमा बढुवा भएका छन् भने प्रहरी महानिरीक्षक नियुक्त भएका जयबहादुर चन्द भने दुई नम्वरमा बढुवा सिफारीस भएका छन् । सर्वोच्च अदालतमा विचाराधिन मुद्दा रहेको भन्दै डिआईजी नवराज सिलवाललाई भने बढुवामा छुटाइएको छ । उनको कार्यसम्पादन मुल्याङकनको फाइल सर्वोच्च अदालतले दिन नम्लिने भनेपछि उनि बढुवावाट वंचित भएका हुन ।

एआईजी बढुवा हुनेमा तिन नम्वरमा देवेन्द्र सुवेदी त्यसपछि क्रमस पशुपति उपाध्याय, केशरीराज घिमिरे,माधवप्रसाद जोशी,बिजयलाल कायस्थ,कमलसिंह बम,मिङमार लामा,रणबहादुर चन्द र अन्तिममा बिजय कुमार भट्ट रहेका छन् ।

बढुवामा सात नम्वरमा रहेका डिआईजी मधु पुडासैनी,१२ नम्वरमा रहेका पंकज श्रेष्ठ, १३ नम्वरमा रहेका माधव नेपाल एआईजी बढुवामा छुटेका छन् । एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र माओवादी नेता लेखराज भट्टको सिफारीसमा १८ नम्वरमा रहेका डिआईजी विजय भट्ट भने एआईजी बढुवामा परेका छन् । माओवादी नेता वर्षमान पुनको सिफारीसमा डिआईजी लामा बढुवा भएको प्रहरी मुख्यालयको श्रोतको भनाइ छ।

उता,नेपाली सेनामा सैनिक गुप्तचर प्रमुख एक महिना नपुग्दै फेरीएका छन् । सैनिक स्रोतले दिएको जानकारीअनुसार सेनाको पुर्वी पृतनावाट असार ८ मा सैनिक गुप्तचर प्रमुखको रुपमा सरुवा भएका उपरथी प्रल्हाद थापालाई त्यहावाट सरुवा गरिएको छ उपरथी थापाको ठाउमा पोखरामा पृतनापति रहेका उपरथी जगदिशचन्द्र पोखरेललाई ल्याइएको छ । थापालाई शिवपुरीस्थित सेनाको कमाण्ड तथा स्टाफ कलेजको प्रमुखको जिम्मेवारी दिइएको छ । प्रधानसेनापति राजेन्द्र क्षत्री अमेरीका र वेलायत भ्रमणको क्रममा हाल लण्डनमा रहेका वेला थापाको सरुवालाई आश्चर्यका साथ हेरिएको छ । थापाको सरुवाको कारण भने खुल्न सकेको छैन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने