लुटबहादुरले मेयरमा जित्दा,यी उपमेयर की उम्मेदवार जसले आफैलाइ भोट हलिनन्स्थानीय तहको दोश्रो चरणको चुनाबको नतिजा आउने क्रम जारी छ। एकाध बाहेक अन्यत्रको सबै नतिजा आइसकेको छ। दोस्रो चरणकाको चुनावमा उठेका र जितेका केहीको नामले यतिबेला खुब चर्चा पाएको छ। त्यसरी चर्चा पाउने नामहरुमा लुटवहादुर रावत,जग्गाप्रसाद पाण्डे,पोतिलाल चौधरी,मालपानी घिमिरे,भूलिया राना,बिर्सना पौडेल छन्। लुटबहादुर कोहलपुर नगरपालिकाका मेयरका बिजयी उम्मेदवार हुन् ।

स्थानीय तहको दोस्रो चरणको मतदानमा आफैंलाई भोट नदिने उम्मेदवार पनि भेटिएका छन् । निर्वाचनमा उठेका अन्य उम्मेदवारले क्षेत्रभरीका मतदातालाई आफ्नो चुनाव चिन्हमा मतदान गर्न आग्रह गरेका थिए । तर केही उम्मेदवारले भने आफैंलाई पनि भोट दिएनन् ।

आफैंलाई भोट नदिने उम्मेदवार हुन् इटहरी उपमहानगरपालिकाकी उपमेयर पदकी उम्मेदवार रुझा घिमिरे । चुरेभावर पार्टीकी उम्मेदवार घिमिरेको पक्षमा एक मत पनि नखसेको जिल्ला निर्वाचन कार्यालय सुनसरीले जनाएको हो । घिमिरेलाई अरु मतदाताले त मत दिएनन् नै तर घिमिरे आफूले मात्र आफैंलाई मतदान गरेको भए उनको मत संख्या कम्तीमा एक हुन्थ्यो । तर उनको मतसंख्या शुन्य भयो ।

घिमिरेले आफैंलाई मत दिएको तर त्यो मत बदर भएको भन्ने अड्कल पनि काटिएको छ । यदि यसो भएको अनुमान गर्दा पनि उम्मेदवारको योग्यतामै प्रश्न उठेको छ । मतदान गर्ने सही तरिकासमेत नजान्ने उम्मेदवारले सिंगो नगरको व्यवस्थापनको जिम्मेवारी उठाउन सक्ने वा नसक्ने भन्ने विषयमा पनि बहस भएको छ । आफैलाई सहि तवरले मतदान नगरे पछि उनको खुब आलोचना भएको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने

कांग्रेस सांसदले गरे प्रदेशसभा तोडफोड

  प्रदेश ५ को प्रदेशसभामा नेपाली कांग्रेसका सांसदको विरोधका बीच प्रदेशसभा बैठकलाई निरन्तरता