अशोक राई स्थानीय तहको निर्वाचनमा पत्तासापकाठमाडौ । पहिचानको राजीति गरेको संघीय समाजवादी फोरमले स्थानीय चुनावमा जनताद्धारा नरुचाईएको प्रमाणित गरेको छ ।

पहिचानको राजनीतिमा होमिएकाहरुलाई जनताहरुले पहिचानभन्दा पनि राष्ट्रवादी विचारधारालाई स्वीकार गरेको प्रष्टै देखिएको छ ।

पहिचानको राजीनितमा सामेल अशोक राईलाई पहिचानभन्दा पनि राष्ट्रवादी सोचलाई लिएर अगाडी बढ्न दिएको सुझा हो भन्दा फरक नपर्ला जातिय नारा बोकेर नेकपा एमालेबाट अलग भएका अशोक राई स्थानीय तहको निर्वाचनमा पत्तासाफ भएका छन् । एमालेबाट अलग भएपछि उनले संघिय समाजबादी पार्टी निर्माण गरेका थिए ।

संघिय समाजबादी पार्टीलाई विघटन गरी फोरम नेपालमा पुगेका राई आफ्नै क्षेत्रबाट निकै कमजोर सावित भए । संघीय समाजवादी फोरम संसदीय दलका नेता समेत रहेका राईले पूर्व पहाडबाट आफ्नो पार्टीलाई एक स्थान पनि जिताउन सकेनन् । एमालेलाई हराउन उनले कांग्रेससँग गठजोड पनि गरे, तरपनि उनको साख जोगिन सकेन ।

राई मात्र नभई जातिय नारा बोक्ने रकम चेम्जोङ, हेमराज राई, अजम्बर काङमाङ, आङकाजी शेर्पा पनि स्थानीय तहको निर्वाचनमा पत्तासाफ भएका छन् । संघिय फोरम तराईका ६ स्थानमा बिजयी भएपनि अशोक राईको क्षेत्र पूर्व पहाडमा भने शुन्य भयो ।

धनकुटा, भोजपुर, खोटाङ, सोलुखुम्वु जस्ता जिल्लामा संघिय फोरमले केही स्थान ल्याउने अध्यक्ष उपेन्द्र यादवको आँकलन थियो । तर एउटा वडा अध्यक्ष बाहेक कुनैपनि प्रमुख पदमा संघिय फोरमले जित्न सकेन । खोटाङमा एउटा वडा अध्यक्षमात्र जितेको छ । अशोक राईको जातिय पहिचानको मुद्दालाई नागरिकले पूर्णतया खारेज गरिदिएका छन् ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमालेले दुईतिहाई बहुमत नल्याए राजनीतिबाट सन्यास लिनेछु : खगराज अधिकारी

     नेकपा एमालेका नेता तथा पूर्वगृहमन्त्री खगराज अधिकारीले मंसिर ४ गते हुने संघ र प्रदेशको निर्वाचनमा दलहरुएक्लै लडदा आफ्नो पार्टीले एक्लै दुई तिहाई बहुमत नल्याए राजनीतिबाट सन्यास लिने घोषणा गर्नुभएको छ । रिपोर्टर्स क्लबनेपालले आज आयोजना गरेको साक्षात्कारमा बोल्दै अधिकारीले यस्तो घोषणा गर्नुभएको हो  ‘एक्लाएक्लै लडे कांग्रेसले एक सिटपनिजित्दैन्  अब कांग्रेस एक्लै लड्न नसक्ने भयो  कांग्रेस एक्लै लड्न आओस, हामी दुई तिहाई भन्दा बढि सिटमा जित्छौं । यदि हामीलेदुई तिहाई भन्दा बढि सिट जितेनौं भने म राजनीति छोडिदिन्छु,’ अधिकारीले भन्नुभयो । नेता अधिकारीले अहिलेको पाँच दलीय गठबन्धनलाई वित्तिय गठबन्धनको संज्ञा दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘माक्र्सवाद–लेनिनवादमाविश्वास गर्छ । अहिलेको गठबन्धन वित्तिय गठबन्धन हो ।’ अधिकारीले कांग्रेसले एसपिपी अर्को ढंगले अघि बढाउन खोजेको रअहिलेको सरकारको कारण देश जटिल अवस्थामा पुगेको तथ्य पनि राख्नुभयो ।

मेरा कार्यक्रता पद र पैसाका लागि पछिलागे : माधव नेपाल

    नेपाल एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले पद र पैसाका निम्ति आफ्नो

गठबन्धनमा कसको दावी कति ? माधव नेपाल रित्तै

    सत्तारुढ गठबन्धनमा सबैभन्दा ठूलो दल नेपाली काँग्रेसलाई आगामी निर्वाचनको सिट बाँडफाँडमा

महान्यायाधिवक्ता खातीलाई निलम्बन गर्नुपर्छ : महेश बस्नेत

    नेकपा एमालेका सांसद महेश बस्नेतले सरकारमा महान्यायाधिवक्ता खम्मबहादुर खातीलाई निलम्बनको माग