८ घण्टामा ५०० मत गन्दा प्रतिदिन २३ सय भत्ता, तै पनि गन्ने पाईएनबिराटनगर महानगरको मत गन्ने क्रमले सुस्तता पाए पछि काठमाडौँ बाट अनुभबी गणक बिराटनगर पुगेका छन। मतगणनाको सुस्त गतिले दिक्क भएको क्षेत्रीय निर्वाचन कार्यालयले असार १७ गते नै सार्वजनिक सूचना जारी गरी एउटा लचिलो निर्णय गरेको थियो- मत गन्न जो आए पनि हुने। पत्र पनि नचाहिने। परिचयपत्र मात्र भए पुग्ने। एउटै शर्त- एक सिफ्ट अर्थात् ८ घण्टामा ५ सय थान मत गन्नै पर्ने। गणनामा खटिनेले सरकारको नियमअनुसार १६ सय र थप ७ सय गरी २३ सय रुपैयाँ प्रतिदिन भत्ता पाउँछन्।

अदालत, सरकारी कार्यालयहरु, सरकारी स्वामित्वका संघसंस्थाहरु, बोर्ड र समितिहरुका कर्मचारीमात्र मान्य हुने पनि क्षेत्रीय निर्वाचन कार्यालयको अर्को शर्त थियो। तर शर्त अनुसार काम गर्ने गरि जान कोहि पनि तयार भएनन्।र, काठमाडौँबाट एक दर्जन गणक बिराटनगर पुगेपछि मत गन्ने काम तिब्र भएको छ।अबको साता दिन भित्र मतगणना भइसक्ने निर्वाचन कार्यालयले बताएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमाले कार्यकर्ता राष्ट्रपति भए हामी हराएरै छाड्छौं : गगन

    नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री गगन थापाले राष्ट्रपतिमा एमालेले उठाएको उम्मेदवारलाई हराउन लाग्ने

विचार मिल्नेसँग पार्टी एकता गर्ने : विप्लव

    नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले वैज्ञानिक समाजवादी सत्ताका लागि

ओली र प्रचण्डबीच बालकोटमा भेटवार्ता

    प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीबीच

नेप्से ७६.६५ अंकले वृद्धि, कारोबार रकम पनि बढ्यो

    साताको तेस्रो कारोबार दिन मंगलबार सेयर बजार परिसूचक नेप्से ३.६५ प्रतिशतले