फेरि ओरालो लाग्यो नेप्से, जम्मा ३७ करोड ५९ लाखको सेयर कारोबारकाठमाडौँ । मंगलबार शेयर बजार ३.०१ अंकले घटेर १५४१.२८ अंकमा झरेको छ। क बर्गका कम्पनीहरुको कारोबार मापन गर्ने सेन्सेटिभ इन्डेक्स ०.३७ अंकले घटेर ३२७.०८ अंकमा ओर्लिएको हो।

१४२ कम्पनीको सेयर खरिद बिक्रि हुँदा कारोबार रकम भने ३७ करोड ५९ लाख रुपैयाँमा सिमित भएको हो। रकमसँगै खरिद बिक्री हुने शेयर संख्यामा पनि गिरावट आएको छ। चार घण्टाको जम्मा ६ लाख ६४ हजार कित्ता मात्र शेयर कारोबार भएको हो। नेप्से उचाईमा पुगेको बेला २० लाख कित्ता शेयर कारोबार हुनुलाई सामान्य मानिन्थ्यो। कारोबार रकम र शेयर संख्याको समेत गिरावटले लगानीकर्ता यतिखेर पर्ख र हेरको अबस्थामा रहेको प्रस्ट्याएको छ ।

मंगलबार उपसुचक मिस्रित देखिएका छन्। बैंक २.०६, विकास बैंक ४.०१, जलबिद्युत १३.४८, बीमा ३३.३६ र उत्पादन मुलक ३.२६ अंकले घटेका छन्। होटल १५.३४ र फाइनान्स ०.११ अंकले बढेका छन् भने अन्य समूहमा कुनै फेरबदल भएन ।

आज फर्वार्ड माइक्रोफाइनान्सका शेयरधनीले करिब नौ प्रतिशत कमाएका छन् भने सिर्जना फाइनान्सका शेयर धनीले करिब ६ प्रतिशत गुमाएका छन्।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
५ महिनामा ४ खर्ब ८० अर्ब रेमिट्यान्स भित्रियो

    चालु आर्थिक वर्ष (आव) २०७९/८० को पहिलो ५ महिनामा ४ खर्ब

शोधनान्तर बचत ४६ अर्ब पुग्यो, सुधारिंदै अर्थतन्त्र

      आयात नियन्त्रण र रेमिट्यान्स वृद्धि हुँदा भुक्तानी सन्तुलन (शोधनान्तर स्थिति)

४१ अंकले घट्यो नेप्से परिसूचक, ५ अर्बभन्दा बढीको कारोबार

    साताको अनित्म कारोबार दिन बिहीबार सेयर बजारमा दोहोरो अंकको गिरावट देखिएको

ग्लोबल आईएमई र बैंक अफ काठमाण्डूको एकीकृत कारोबार सुरु

    सोमबार प्रधानमन्त्री, मुख्य सचिव, सचिव र गभर्नरदेखि व्यवसायीसम्मले एउटै मञ्च सेयर