फुट्न बाट जोगिन राजपाले दल दर्ता गर्दै,महन्थ लाइ हटाएर राजेन्द्र महतो संयोजकआगामी असोज २ गते २ नम्बर प्रदेशमा निर्वाचन हुने संकेत देखिएको छ । तराई मधेस केन्द्रित ६ वटा दल मिलेर गठन भएको राष्ट्रिय जनता पार्टी तेस्रो चरणको स्थानीय तहको निर्वाचनमा सहभागी हुन दल दर्ता गर्ने निर्णयमा पुगे संगै असोज २ मा चुनाब हुने संकेत देखिएको हो। सोमबार सो पार्टीको अध्यक्ष मण्डलको बैठकले निर्वाचन आयोगमा दल दर्ता गर्ने निर्णय गरे पछि राजपा चुनाबमा जाने पक्का बनेको हो।

संविधान संशोधन गरी स्थानीय तहको संख्या थप नभएसम्म २ नम्बर प्रदेशको निर्वाचनमा भाग नलिने चेतावनी दिँदै आएको राजपा दल दर्ता गर्ने निर्णयमा पुग्नुको कारण भने पार्टी विभाजनको धम्की रहेको बताइएको छ । राजपा वरिष्ठ नेता हृदयेश त्रिपाठीको नेतृत्वमा नयाँ पार्टी गठन गर्ने तयारी भित्रभित्रै सुरु भएपछि दल दर्ताका लागि निर्वाचन आयोगमा जाने भएको हो ।
आफूभन्दा निकै जुनियर राजकिशोर यादवलगायतलाई नेता मान्नुपर्दा त्रिपाठीलगायतको असन्तुष्टि रहँदै आएको थियो । स्रोतका अनुसार त्रिपाठीको प्रस्तावमा अर्का वरिष्ठ नेता सर्वेन्द्रनाथ शुक्लाले पनि पूर्ण रूपमा साथ दिएको बुझिएको छ । त्रिपाठीले अर्को पार्टी गठनका लागि दर्जनौ नेताहरु संग छलफल थालेका थिए।

 

चुनावमा भाग लिनेलाई कारबाही गर्न आज राजपाको बैठक बस्दै छ ।कपिलवस्तुको शुद्धोधन गाउँपालिका अध्यक्षमा राजपाका नेता निसार अहमद खान विजयी भएका छन् । यस्तै, रुपन्देहीका सातवटा स्थानीय निकायमा राजपाका नेता विजयी भएका छन् । यी सहित अन्य एक दर्जनलाई कारबाही गर्ने बुझिएको छ। साथै केन्द्रीय महाधिवेशनअघि अध्यक्ष मण्डलका ६ जना नेतामध्ये दुई–दुई महिनामा संयोजक परिवर्तन गर्ने सहमतिअनुसार महन्थ ठाकुरले राजेन्द्र महतोलाई पद हस्तान्तरण गर्न लागेका छन। राजपा चुनाबमा आए एमालेले पनि सहयोग गर्ने बताएको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमालेले दुईतिहाई बहुमत नल्याए राजनीतिबाट सन्यास लिनेछु : खगराज अधिकारी

     नेकपा एमालेका नेता तथा पूर्वगृहमन्त्री खगराज अधिकारीले मंसिर ४ गते हुने संघ र प्रदेशको निर्वाचनमा दलहरुएक्लै लडदा आफ्नो पार्टीले एक्लै दुई तिहाई बहुमत नल्याए राजनीतिबाट सन्यास लिने घोषणा गर्नुभएको छ । रिपोर्टर्स क्लबनेपालले आज आयोजना गरेको साक्षात्कारमा बोल्दै अधिकारीले यस्तो घोषणा गर्नुभएको हो  ‘एक्लाएक्लै लडे कांग्रेसले एक सिटपनिजित्दैन्  अब कांग्रेस एक्लै लड्न नसक्ने भयो  कांग्रेस एक्लै लड्न आओस, हामी दुई तिहाई भन्दा बढि सिटमा जित्छौं । यदि हामीलेदुई तिहाई भन्दा बढि सिट जितेनौं भने म राजनीति छोडिदिन्छु,’ अधिकारीले भन्नुभयो । नेता अधिकारीले अहिलेको पाँच दलीय गठबन्धनलाई वित्तिय गठबन्धनको संज्ञा दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘माक्र्सवाद–लेनिनवादमाविश्वास गर्छ । अहिलेको गठबन्धन वित्तिय गठबन्धन हो ।’ अधिकारीले कांग्रेसले एसपिपी अर्को ढंगले अघि बढाउन खोजेको रअहिलेको सरकारको कारण देश जटिल अवस्थामा पुगेको तथ्य पनि राख्नुभयो ।

मेरा कार्यक्रता पद र पैसाका लागि पछिलागे : माधव नेपाल

    नेपाल एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले पद र पैसाका निम्ति आफ्नो

गठबन्धनमा कसको दावी कति ? माधव नेपाल रित्तै

    सत्तारुढ गठबन्धनमा सबैभन्दा ठूलो दल नेपाली काँग्रेसलाई आगामी निर्वाचनको सिट बाँडफाँडमा

महान्यायाधिवक्ता खातीलाई निलम्बन गर्नुपर्छ : महेश बस्नेत

    नेकपा एमालेका सांसद महेश बस्नेतले सरकारमा महान्यायाधिवक्ता खम्मबहादुर खातीलाई निलम्बनको माग