भ्याट आतंकले २२ अंकले झर्यो नेप्से, साँढे ५६ करोडको सेयर कारोबारकाठमाण्डौं । आइतबार नेप्से २१.९९ अंकले घटेर १५४१.८२ विन्दुमा झरेको छ । कुल १४८ कम्पनीको कारोबार भएको बजारमा ५६ करोड ७७ लाख रुपैयाँ बराबरको सेयर किनबेच भयो ।

सबैभन्दा बढि नेपाल लाईफ इन्स्योरेन्स कम्पनीको पाँच करोड रुपैयाँको सेयर खरिद बिक्री भएको छ। कारोबार रकमका आधारमा स्ट्यान्डर्ड चाटर्ड बैंक दोस्रो स्थानमा छ। बैंकको तीन करोड ३२ लाख रुपैयाँको शेयर खरिद बिक्री भयो।

होटल र अन्यवाहेक सबै सुचक घटेका छन्। आठ समुहको कारोबार हुँदा बैंक २२.८७, विकास बैंक ३०.२१, जलबिद्युत २५.४२, फाइनान्स ६.५२, बीमा १२९.६६ र उत्पादनमूलक समूह २०.६८ अंकले घटेको छ। होटल ०.३३ र उत्पादन मुलक २.६१ अंकले बढेको छ।

बजार घटेको बेलामा पनि पोखरा फाइनान्सले १० प्रतिशत कमाएको छ। नेपाल धितो पत्र बोर्डले एफपीओ निस्कासन अनुमति दिएपछि पोखरा फाइनान्सको मूल्य बढेको हो। सबैभन्दा बढि एभरेस्ट बैंक (परिवर्तनीय) को शेयर मूल्य १० प्रतिशतले घटेको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
५ महिनामा ४ खर्ब ८० अर्ब रेमिट्यान्स भित्रियो

    चालु आर्थिक वर्ष (आव) २०७९/८० को पहिलो ५ महिनामा ४ खर्ब

शोधनान्तर बचत ४६ अर्ब पुग्यो, सुधारिंदै अर्थतन्त्र

      आयात नियन्त्रण र रेमिट्यान्स वृद्धि हुँदा भुक्तानी सन्तुलन (शोधनान्तर स्थिति)

४१ अंकले घट्यो नेप्से परिसूचक, ५ अर्बभन्दा बढीको कारोबार

    साताको अनित्म कारोबार दिन बिहीबार सेयर बजारमा दोहोरो अंकको गिरावट देखिएको

ग्लोबल आईएमई र बैंक अफ काठमाण्डूको एकीकृत कारोबार सुरु

    सोमबार प्रधानमन्त्री, मुख्य सचिव, सचिव र गभर्नरदेखि व्यवसायीसम्मले एउटै मञ्च सेयर