एमालेलाइ मतदान गर्ने बिरुद्व हतियार उठाउने माओबादी नेताको चेतावनीपछिल्लो संबिधान सभाको चुनाबमा एमाले अध्यक्ष केपी ओली संग चुनाब लडेर सर्मनाक पराजय भोगेका माओबादीका नेता गोपाल किरातीले एमालेले दोश्रो चरणको स्थानीय तहमा जितेकाले आफ्नो पार्टीले त्यस बिरुद्व बन्दुक उठाउने चेतावनी दिएका छन।अध्ययनशिल तर अराजक नेताका रुपमा चिनिने उनलेजनताले एमालेलाई जिताएर गल्ती गरेको बताए । नेपाली बहसमा ऋषि धमलासँग् कुराकानी गर्दै उनले आज बिहान उक्त कुरा बताएका हुन्।

“स्थानीय तहको चुनावमा एमालेलाई पहिलो स्थानमा पुग्ने गरी मत दिएर जनताले गम्भीर गरेका छन्” उनले भने, “यस्तो तरिकाले जनताले अब दुःख पाउने दिन आउने निश्चित छ । अब हतियार उठाउनुको विकल्प देखिएको छैन । हामी सशस्त्र विद्रोहमा जान सक्छौं ।” स्थानिय तहको चुनावी परिणममा माओवादीलाई पछि पारेर जनताले गल्ती गरेको भन्दै एमालेलाइ मत दिने जनतालाई दुख दिनेगरी बन्दुक उठाउने उनको भनाइ थियो। बिबादास्पद कुरा गरेर आलोचना खेप्दै आएका किरातीलाइ दर्जनौ पटक प्रचण्डले प्रस्टीकरण लिईसकेका छन।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
वामदेव गौतम नेकपा एसमा जाने तयारी

    नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीले घनश्याम भुसाललाई महासचिव बनाउनेगरी छलफल अघि बढाएको

प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा भेटवार्ता

    प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी ओलीबीच भेटवार्ता

वसन्त श्रवणका लागि राष्ट्रपति हनुमानढोकामा

    सरस्वती पूजाको अवसरमा राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले वसन्त श्रवण गरेकी छिन् ।

गृहमन्त्री लामिछानेले प्रेमप्रसाद आचार्यका परिवारलाई भेटे

    उपप्रधानमन्त्री तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेले हिजो आत्मदाह गरेको प्रेमप्रसाद आचार्यका परिवारलाई